Skandaliczne wypowiedzi Wątłego i Jastruna. TVP wydaje oświadczenie

„Stanowczo protestujemy przeciwko używaniu w debacie publicznej tak wulgarnego i agresywnego języka, jaki został zaprezentowany w ww. programie” – czytamy w oświadczeniu jakie wydała TVP po słowach jakie padły w programie Tomasza Jastruna i Kuby Wątłego „Krzywe zwierciadło” w telewizji Superstacja.

Poseł PO o ataku na dziennikarzy przed Sejmem. „Nie czuję się związany z tą sytuacją”

„Przez dwa dni miałem problemy ze słuchem”, „To była agresja” – tak dziennikarze TVP w „Magazynie śledczym Anity Gargas” komentowali opozycyjną...

zobacz więcej

Chodzi o rozmowę obydwu prowadzących, podczas której Wątły pyta Jastruna co myśli „o tych brudnych, śmierdzących, gnidach, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej”. W dalszej części swojej wypowiedzi stwierdza, że „nigdy nie chciałbym, i państwo pewnie też nie chcielibyście, przeżywać pięciu minut, podczas których pijecie albo jecie odchody”.

Telewizja Polska wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym wyraża oburzenie na tego typu wypowiedzi.

„Telewizja Polska wyraża głębokie oburzenie skandalicznymi wypowiedziami Panów Jakuba Wątłego i Tomasza Jastruna w programie »Krzywe zwierciadło«, wyemitowanym 14 lutego 2017 roku w telewizji Superstacja”.

Brutalny atak na ekipę TVP w trakcie realizacji materiału o „areszcie domowym” niepełnosprawnej dziewczynki

Reporter oraz ekipa Telewizji Polskiej zostali brutalnie zaatakowani podczas realizacji materiału o rodzinie z niepełnosprawnym dzieckiem, która...

zobacz więcej

Stanowczo protestujemy przeciwko używaniu w debacie publicznej tak wulgarnego i agresywnego języka, jaki został zaprezentowany w ww. programie.

Szokujące wypowiedzi wyżej wymienionych osób godzą w dobre imię dziennikarzy Telewizji Polskiej i są typowym przykładem mowy nienawiści. Jako środowisko mediów oświadczamy, że nie możemy tolerować w przestrzeni publicznej tak niskich standardów wypowiedzi, które mogą doprowadzić do znaczącej patologii w języku debaty publicznej” – czytamy.

Telewizja Polska zapowiada, że podjęła odpowiednie kroki prawne. „Osoby używające tego typu sformułowań powinny zostać napiętnowane i wykluczone z przestrzeni publicznej, a stacja telewizyjna tolerująca tego typu zachowania swoich pracowników powinna ponieść przewidziane prawem konsekwencje. Informujemy również, że TVP S.A. podjęła działania prawne w związku z wyżej wymienionym zdarzeniem”.

źródło:
Zobacz więcej