RAPORT

Pogarda

„Musimy poznać umowę pomiędzy SKW a FSB”

Najnowsze

Popularne

– Ani panu generałowi Noskowi, ani panu generałowi Pytlowi tego typu wygłupy nie przystoją. Jednak nie traktuję tego w kategorii zdrady, nie nadawałbym temu wydarzeniu wielkiej rangi. To zdjęcie uważam za zachowanie niegodne wysokiego rangą polskiego oficera, ale nie wyciągałbym z tego pochopnych wniosków – stwierdził w trakcie programu „Minęła dwudziesta”, w TVP Info dziennikarz Witold Gadowski z tygodnika „wSieci”.

„To podważa jego wiarygodność”. Publicyści o wypowiedzi gen. Pytla na temat MON

– Ten wczorajszy program był programem idealnie wyreżyserowanym. Wszystkie pytania były pytaniami z tezą, pytaniami zamkniętymi i z odpowiedzią....

zobacz więcej

Gadowski odniósł się do słynnego zdjęcia z wyjazdu oficerów Służby Kontrwywiadu Wojskowego, za rządów PO, do Sankt Petersburga, gdzie oficerowie SKW (m.in. Piotr Pytel i Janusz Nosek) zwiedzali krążownik „Aurora” i z dumą pozowali w marynarskich czapkach. To właśnie „Aurora” dała sygnał do rozpoczęcia rewolucji październikowej w Rosji.

– Jeżeli są materiały, mówiące o tym, że obaj panowie generałowie mieli nieformalne kontakty z FSB czy z SWR, a w czasie tych nieformalnych kontaktów mogło dojść do zdrady tajemnicy państwowej, to jest przedmiot śledztwa – dodał dziennikarz „wSieci”.

W opinii Andrzeja Stankiewicza z portalu onet.pl „pan Nosek i Pytel zrobili zdjęcia niemądre i niezręczne, ale czapka na głowie nie świadczy o żadnej współpracy”.

– W gabinetach szefów SKW były ten insygnia Strażników Rewolucji Irańskiej, ale trudno posądzić generałów o współpracę z tymi służbami. Kwestią jest to, że musimy poznać umowę SKW z FSB – oświadczył Stankiewicz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej