Pasażerski dron. Dubaj szykuje rewolucję w komunikacji

eHang 184 może osiągać prędkość maksymalną to 160 km/godz. (fot. Bilgin S. Sasmaz/Anadolu Agency/Getty Images)

Nazywa się Hang 184 i przewiezie osobę ważącą do 100 kg na dystansie 50 km. W lipcu w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Dubaju mają zacząć kursować pasażerskie drony.

Izraelska firma pracuje nad „latającym samochodem”

Po 15 latach prac, izraelska firma technologiczna Urban Aeronautics optymistycznie ocenia szansę wprowadzenia na rynek do 2020 roku „latającego...

zobacz więcej

O planach poinformował Matt al-Tayer, szef Agencji ds. Dróg i Transportu podczas konferencji World Government Summit. – To nie tylko model. Naprawdę przeprowadzaliśmy testy na dubajskim niebie – zachwalał drona.

Pojazd Hang 184 zadebiutował w ubiegłym roku na targach CES. Producent twierdzi, że dron może unieść osobę ważącą do 100 kg. Na jednym ładowaniu baterii może pracować maksymalnie przez 30 minut, zaś jego prędkość maksymalna to 160 km/godz. Lot pojazdu ma być monitorowany przez Centrum Zarządzania.

Chiny zdają się wychodzić na prowadzenie w wyścigu o przygotowanie drona pasażerskiego. Izraelska firma Urban Aeronautics przyznała ostatnio, że jej statek wojskowo-ratowniczy Cormorant wejdzie do służby najwcześniej w 2020 roku, choć prace nad nim trwają od 2001 roku.

źródło:
Zobacz więcej