RAPORT

Wojna na Ukrainie

Miliard tabletek ekstazy nie trafi na ulicę. Mocny cios holenderskiej policji

Holandia jest czołowym producentem ekstazy (fot. MCT via Getty Images)
Holandia jest czołowym producentem ekstazy (fot. MCT via Getty Images)

Holenderska policja zlikwidowała mobilną wytwórnię narkotyków umieszczoną w ciężarówce. Przechwycono produkty, z których przestępcy mogli stworzyć aż miliard tabletek ekstazy.

Polscy dilerzy nie znają już granic. Rośnie sprzedaż narkotyków

Ponad 2,5 tony narkotyków, w tym: 1,2 tony haszyszu i 800 kg marihuany, przechwycili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w 2016...

zobacz więcej

Fabrykę zlokalizowano w czwartek w miejscowości Rilland leżącej w prowincji Zelandii w południowej części kraju, tuż przygraniczy z Belgią. Rilland mieści się około 80 km na południe od Rotterdamu i 40 km na północ od Antwerpii.

Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi sto pojemników z ciekłym wodorem, 15 ton sody kaustycznej i ponad 3 tys. litrów innych chemikaliów. W komunikacie napisano, że wartość kontrabandy to kilkaset tysięcy euro.

Policja nie podała czy ktoś został zatrzymany podczas akcji.

Holandia jest czołowym producentem ekstazy, narkotyku szczególnie popularnego wśród bywalców klubów nocnych. Wytwórnie często mieszczą się w okolicach portów. Tabletki często są bowiem przemycane do innych krajów (głównie USA i Kanady) na pokładzie frachtowców.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej