Szefowie Amber Gold w marcu przed komisją? „Rozpoczynamy starania”

Marcin P. był twórcą Amber Gold (fot. arch.PAP/ Adam Warżawa)

Sejmowa komisja śledcza chce przesłuchać w Warszawie szefów Amber Gold Marcina i Katarzynę P. – Chcielibyśmy, aby do tego przesłuchania doszło pod koniec marca – poinformowała w środę przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS).

Suski o Amber Gold: wygląda na to, że klasyczne kryteria mafii zostały tutaj wypełnione

– Marcin P. i jego żona to słupy. Prawdziwi twórcy tego procederu są na wolności. To umiejętni złodzieje – stwierdził w „Gościu poranku” poseł PiS,...

zobacz więcej

W środę członkowie komisji śledczej głosowali wnioski formalne. Jeden z nich dotyczył właśnie przesłuchania małżeństwa P. – To jest wniosek, który będzie pewnie wymagał dużego zaangażowania logistycznego, chodzi o przesłuchanie Marcina i Katarzyny P. – powiedziała Wassermann.

Jak dodała, po tym, jak w środę komisja jednogłośnie przegłosowała ten wniosek, rozpoczną się starania o to, aby Marcin i Katarzyna P. zostali przetransportowani do sądu w Warszawie. – Chcielibyśmy ich przesłuchiwać tutaj, na miejscu – podkreśliła.

Zaznaczyła, że komisja nie potrafi na razie wskazać dokładnej daty, kiedy do przesłuchania miałoby dojść. – Chcielibyśmy, aby to był koniec marca – podała.

źródło:

Zobacz więcej