„Rząd PO-PSL uznał, że warto tę nieruchomość mieć w rezerwie”

– Należało tę nieruchomość odkupić. Uważam, że to była słuszna decyzja. Jeżeli jest to w strategicznym miejscu Warszawy, położone najbliżej najważniejszych urzędów państwowych, to nie ma w tym nic dziwnego – stwierdził w programie „Gość Poranka” poseł Robert Kropiwnicki z PO, odnosząc się do informacji portalu tvp.info, który ustalił, że w 2013 roku za ponad 22 mln złotych Ministerstwo Sprawa Zagranicznych kupiło od Wielkiej Brytanii byłą rezydencję ambasadora brytyjskiego, znajdującą się przy ulicy Bagatela 5 w Warszawie.

22,6 mln zł straty Skarbu Państwa. Sikorski kupił od Brytyjczyków polską własność

W 2013 roku za ponad 22 mln złotych Ministerstwo Spraw Zagranicznych kupiło od Wielkiej Brytanii byłą rezydencję ambasadora brytyjskiego,...

zobacz więcej

Kropiwnicki twierdzi, że willę ul. Bagatela 5 zapewne „odkupiono na podstawie operatu szacunkowego i aktualnych cen”.

– To jest centrum Warszawy, przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jeśli rząd PO-PSL uznał, że warto tę nieruchomość mieć nawet w rezerwie na przyszłość, to należało ją odkupić – rzekł.

Po czym dodał: – Rząd brytyjski nie dostał tego w prezencie. Brytyjczycy mogli sprzedać to każdemu. Chodzi o nieruchomość czyli grunt oraz willę, która jest tam umiejscowiona.

Zamieszanie w stolicy

Kropiwnicki odniósł się także do projektu ustawy, autorstwa PiS, o zmianie ustroju Warszawy. W opinii posła PO „referendum w sprawie powiększenie Warszawy powinno być na wniosek rządu”.

– Czym innym jest umożliwienie ustawowe współpracy między samorządami granicznymi, a czym innym jest stworzenie jednego organizmu wyborczego. To jest ta różnica – oznajmił.

Zdaniem Kropiwnickiego „prezydent Warszawy i Rada Warszawa miałaby być dla jednego wielkiego organizmu, składającego się z ponad 30 gmin”.

– Dla nas najważniejsze jest utrzymanie samorządności. Samorządy kształtowały się przez wiele lat. W tamtej kadencji PO uchwaliło ustawę o metropolii warszawskiej, którą blokuje ten rząd – oznajmił na koniec.

źródło:
Zobacz więcej