RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kurs obrońców życia w Przemyślu. „Tworzymy armię, która zmienia Polskę”

Fundacja PRO – Prawo do Życia organizuje kursy prolife już od kilku lat (fot.facebook.com)
Fundacja PRO – Prawo do Życia organizuje kursy prolife już od kilku lat (fot.facebook.com)

W Przemyślu odbył się kurs dla obrońców życia zorganizowany przez Fundację Pro - Prawo do Życia we współpracy z lokalnym działaczem społecznym Markiem Kulpą. Warsztaty poprowadził pracownik Fundacji Adam Kulpiński. Spotkanie odbyło się w sobotę 4 lutego w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.

Tysiące przeciwników aborcji przeszło ulicami Paryża. „Pilnuj swego dziecka”

Ulicami Paryża przeszedł w niedzielę wielotysięczny „Marsz na rzecz życia” pod hasłem „Pilnuj swego dziecka, to prawdziwa wolność”. Demonstracja...

zobacz więcej

Zainteresowanie kursem przerosło oczekiwania organizatorów.

– Sporo osób pisało do nas, pytając o to wydarzenie. Spodziewaliśmy się około dziesięciu do dwunastu osób, bo w takim gronie zwykle prowadzone są kursy. Tymczasem przyszło 17 osób. Były to osoby nie tylko z Przemyśla, ale z terenu całego województwa podkarpackiego. Co bardzo cieszy były to przede wszystkim ludzie młodzi, w wieku szkoły średniej oraz studiów – mówi Marek Kulpa współorganizator kursu.

Fundacja organizuje kursy już kilka lat i zwykle kieruje zaprasza do współpracy przede wszystkim osoby które, chcą się czegoś dowiedzieć na temat ochrony życia poczętego i aktywnych metod ochrony.

Jej celem jest przygotowanie wolontariuszy służących ochronie życia do przygotowywania pikiet, uczestnictwa w nich, rozmowy zarówno ze zwolennikami, jak i przeciwnikami. Fundacja chce także ukazywać skalę zła, jaką jest aborcja. Po zakończonym kursie zawiązała się przemyska komórka Fundacji Pro-Prawo do Życia. Jej pełnomocnikiem został Marek Kulp

.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej