RAPORT

Wojna na Ukrainie

Atak hakerów na stronę KNF. Komisja uspokaja, że nie wyciekły żadne dane

Strona internetowa Komisji Nadzoru Finansowego od kilkunastu godzin jest niedostępna. Jak powiedział rzecznik KNF, administratorzy wyłączyli stronę z powodu ataku hakerskiego. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada tę sprawę.

Rosyjscy hakerzy próbowali włamać się do polskiego MSZ

Do kilku pracowników polskiego MSZ trafił w grudniu e-mail ws. rzekomego oświadczenia sekretarza generalnego sojuszu północnoatlantyckiego po...

zobacz więcej

– Zidentyfikowana została próba ingerencji z zewnątrz w system informatyczny obsługujący stronę internetową. Wewnętrzne systemy raportowania przez podmioty nadzorowane funkcjonują niezależnie od systemu informatycznego obsługującego stronę internetową i pozostają bezpieczne – dodał Jacek Barszczewski.

Rzecznik KNF powiedział, że żadne informacje nie zostały przechwycone w wyniku ataku, a prace urzędu przebiegają normalnie. Jednocześnie, urząd złożył w tej sprawie zawiadomienie do organów ścigania, którym zostaną przekazane wszystkie dane.

– Strona została wyłączona przez administratorów z UKNF w celu zabezpieczenia materiału dowodowego. Urząd pozostaje w bieżącym kontakcie z przedstawicielami nadzorowanych sektorów, w tym bankowego, których działalność nie jest w żadnym stopniu zagrożona – zapewnił Jacek Barszczewski.

KNF dodaje, że strona www.knf.gov.pl zostanie włączona ponownie po zakończeniu wszystkich czynności niezbędnych do zabezpieczenia materiału dowodowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej