„Poważnie przygotowujemy się do wyborów samorządowych”

– Zobaczymy kto będzie walczył o Warszawę, kiedy będziemy znali już termin wyborów, to PO przedstawi kandydatów. Zapowiedzieliśmy, że do końca lipca przedstawimy kandydatów, którzy powalczą o największe miasta – mówił w programie „Kwadrans polityczny” Sławomir Neumann z PO.

Pytany, czy Andrzej Halicki będzie startował i ma szanse wygrać, odpowiedział, że jego ugrupowanie ma kilku kandydatów, którzy mogą wyjść zwycięsko z tych wyborów. – Poważnie się do tych wyborów przygotowujemy, niezależnie od tego jakie reguły będzie chciało nam narzucić PiS. Uważam, że niezależnie od tych reguł tak i tak damy sobie radę – powiedział.

„Warszawscy urzędnicy kontrolują sami siebie”

– Jeśli zachodzi podejrzenie tak poważnego przestępstwa, jeśli dochodzi podejrzenie zacierania śladów, nakłaniania osób, które mogły w tej sprawie...

zobacz więcej

„To jest absurdalne myślenie”

Podkreślił, że jest przekonany, że kandydat PO wygra i w takim układzie jaki proponuje PiS, i w starym rozwiązaniu systemowym. – To co jest proponowane, czyli quasi metropolia jest czymś nieprawdopodobnie złym nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale i gmin, które do Warszawy mają zostać dołączone – stwierdził.

Jego zdaniem Jacek Sasin „ma pewien kompleks, bo przegrał wybory w Warszawie”. – To jest absurdalne myślenie, które ma podnieść szanse wyborcze PiS a tak naprawdę zdemoluje życie mieszkańcom podwarszawskich gmin – powiedział. Zapowiedział, że PO przygotowuje się aby utrzeć PiS-owi nosa w tych najbliższych wyborach, nie tylko w Warszawie, ale i w innych miastach. – To co robi PiS to dewastowanie idei samorządu – stwierdził.


Obejrzyj cały program: „Kwadrans polityczny”

„Nie chciałbym, żeby doszło do zatrzymania polityków PO”

– Jestem zdziwiony frontalnym atakiem na ten projekt Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy działamy dla dobra mieszkańców. PO nie krytykuje...

zobacz więcej

„To jest sprawa, którą należy wyjaśnić”

Neumann stwierdził, że PO nie denerwuje się, bo boi się przegranej z PiS-em, ale z powodu tego jak traktuje się ludzi. – Denerwujemy się tym, że ludzi z tego Otwocka, Podkowy Leśnej, Piaseczna traktuje się jak przedmioty – mówił.

Pytany o Hannę Gronkiewicz-Waltz oraz aferę reprywatyzacyjną powiedział, że prezydent Warszawy sama zapowiedziała iż to ostatnia jej kadencja. – Oczywiste jest, że to jest sprawa, którą należy wyjaśnić i PO jest zdeterminowana żeby to wyjaśnić, jeśli ludzie odpowiedzialni za tę aferę nie poniosą kary to będzie obciążało PO w kolejnych wyborach samorządowych – dodał.

źródło:
Zobacz więcej