Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Prestiżowy tytuł dla polskich lekarzy wojskowych. „Unikatowy projekt”

Polscy lekarze wojskowi docenieni w USA (fot. FB/Dowództwo-Operacyjne-Sił-Zbrojnych)

Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) w Warszawie zdobyli główną nagrodę w konkursie prac naukowych podczas konferencji amerykańskich ortopedów wojskowych – pisze „Nasz Dziennik”.

Wojskowy lekarz, komandos i dziennikarz – laureatami Buzdyganów

Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, komandos i popularyzator nieznanych epizodów historii wojska znaleźli się wśród laureatów Buzdyganów,...

zobacz więcej

Polscy specjaliści zostali wyróżnieni za raport z badań żołnierzy rannych i poszkodowanych na skutek wybuchu improwizowanych ładunków wybuchowych w Afganistanie. Takie badania są prowadzone w ramach projektu AFGAN.

Projekt koncentruje się na poprawie bezpieczeństwa i ochronie żołnierzy na misjach poprzez działanie w obszarach wojskowo-medycznym i technicznym.

Kierownik programu gen. dyw. prof. dr. hab. n. med. Grzegorz Gierelak nie jest zaskoczony, że Amerykanie z dużym zainteresowaniem podeszli do tej pracy.

– Inicjując AFGAN mieliśmy świadomość, że to unikatowy w skali światowej projekt badawczy. Nasi koledzy zajmujący się techniką analizują uszkodzenia pojazdów, szukają słabych punktów ich konstrukcji. W efekcie zaproponujemy nowe rozwiązania konstrukcji pojazdów opancerzonych, nowe instrukcje dla żołnierzy. Dzięki temu żołnierze będą bezpieczniejsi na współczesnym polu walki – wyjaśnił Gierelak.

źródło:
Zobacz więcej