Telekamery 2017. Grad nagród dla gwiazd Telewizji Polskiej

Osobowości TVP wyróżnione. Michał Żebrowski („Na dobre i na złe”) najlepszym aktorem, a Barbara Kurdej-Szatan („M jak miłość”) aktorką w plebiscycie „Telekamery Tele Tygodnia”. Tego wieczoru na jubileuszowej gali reprezentanci Telewizji Polskiej obsypani zostali nagrodami.

„Nie usiłuj naginać biegu wydarzeń do swoich pragnień”

W sumie aż 25 nominacji w 11 kategoriach związanych jest z Telewizją Polską. Do 12 stycznia trwa SMS-owe głosowanie. Głosujcie na swoich faworytów!

zobacz więcej

Platynową Telekamerę, za 60 lat pracy artystycznej, otrzymała Teresa Lipowska, znana m. in. z serialu „M jak miłość”.

Marzena Słupkowska zyskała uznanie w kategorii prezenter pogody. – Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy - powiedziała w rozmowie z TVP Info. – Jest to dla mnie miła niespodzianka i wielka radość. Jest to wyjątkowa nagroda i wyjątkowy wynik - 56 procent poparcia ze strony widzów. Nie zdarzył się taki wynik przez 20 lat – dodała. – Zawsze starałam się robić wszystko, jak najlepiej potrafię i tak będzie nadal – zapewniła.

Najbardziej wyróżniającym się komentatorem sportowym został Dariusz Szpakowski.

Nadzieją telewizji została Marcelina Zawadzka, prowadząca „Pytanie na śniadanie”.

Doceniono również produkcje TVP. Statuetka dla najlepszego serialu fabularno-dokumentalnego przypadła cyklowi „Na sygnale”.

„Rolnik szuka żony” otrzymał wyróżnienie w kategorii program rozrywkowy. Złota Telekamera powędrowała natomiast do twórców serialu „Ranczo”. Wśród seriali bezkonkurencyjny okazał się „Ojciec Mateusz”.

Po raz 20. na gali „Telekamery Tele Tygodnia” wyróżniane są telewizyjne osobowości i gwiazdy. W tym roku w sumie aż 25 nominacji w 11 kategoriach związanych jest z Telewizją Polską.

onet.pl

źródło:
Zobacz więcej