SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Kaczyński: trzeba zlikwidować patologie w samorządach i podnieść jakość rządzenia

– Poprzez wprowadzenie zmian w samorządach nie mamy na celu eliminacji samorządowców z życia publicznego; trzeba zlikwidować patologie, które mają w tym momencie miejsce w samorządach i podnieść jakość rządzenia – mówił w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński zapowiada walkę z układami w samorządach

Zmiana ordynacji wyborczej była jednym z głównych tematów spotkania Jarosława Kaczyńskiego z działaczami Prawa i Sprawiedliwości w Opolu. Jak...

zobacz więcej

Szef PiS w piątek wieczorem na zamkniętym dla mediów spotkaniu rozmawiał z działaczami PiS z Małopolski. Fragmenty jego wypowiedzi zamieszczono na koncie PiS na Twitterze.

Prezes PiS powiedział, że „wygrana w wyborach samorządowych będzie miała ogromne znaczenie także przez wzgląd na wybory parlamentarne”. – Musimy mieć wyższy wynik w przyszłych wyborach parlamentarnych w 2019 r. – powiedział Kaczyński.

– Przez wprowadzenie zmian w samorządach, nie mamy na celu eliminacji samorządowców z życia publicznego – mówił szef PiS. Według niego „trzeba zlikwidować patologie, które mają w tym momencie miejsce w samorządach i podnieść jakość rządzenia”.

Prezes PiS stwierdził ponadto, że „zmiany w ordynacji wyborczej powinny mieć m.in. charakter techniczny, by zapobiec fałszowaniu wyborów”.

Kaczyński zapowiedział też stworzenie struktury partyjnej, która zajmie się przygotowaniami do wyborów samorządowych oraz wykorzystanie podczas najbliższej kampanii z „energii i entuzjazmu posłów”, którzy zasiedli w parlamencie pierwszy raz.

Kaczyński: wybory samorządowe są szczególnie ważne, potrzebne zmiany

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w sobotę, że zmiana w samorządowej ordynacji wyborczej dot. kadencyjności wójtów burmistrzów i...

zobacz więcej

– Musimy znaleźć odpowiednich kandydatów do wyborów samorządowych i zwiększyć liczebność partii – powiedział szef PiS.

Ponadto podkreślił, że konieczna jest naprawa służby zdrowia. – I to nasze główne zadanie na najbliższy okres – powiedział Kaczyński.

Mówił również, że „obecne zmiany w Polsce powodują, że niektóre grupy interesów, które na nich tracą, organizują opór”. – Wprowadzenie zmian nie będzie łatwe, ale musimy się ich podjąć, aby Polska była lepsza – powiedział szef PiS.

W spotkaniu z prezesem partii w sali krakowskiego Sokoła wzięli udział m.in. premier Beata Szydło, wicemarszałkowie Sejmu Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński, minister budownictwa i infrastruktury Andrzej Adamczyk i rzeczniczka PiS Beata Mazurek. W sumie uczestniczyło kilkaset osób funkcyjnych z całego województwa małopolskiego, w tym parlamentarzyści, burmistrzowie, starostowie, wójtowie i radni różnych szczebli samorządu.

źródło:
Zobacz więcej