Jest postępowanie KRS w sprawie sędzi z procesu Amber Gold

Krajowa Rada Sądownictwa zajęła się sprawą sędzi Lidii Jedynak, prowadzącej w gdańskim sądzie proces w sprawie Amber Gold. Sędzia pojawiła się na bankiecie jednego z trójmiejskich deweloperów, któremu zarzuca się kryminalną przeszłość.

Drugi dzień procesu ws. Amber Gold. Katarzyna P. nie chce mówić

Sąd Okręgowy w Gdańsku zakończył w czwartek odczytywanie wyjaśnień ze śledztwa b. prezesa spółki Amber Gold Marcina P. i jego żony Katarzyny P....

zobacz więcej

O sprawie informował jeden z tygodników, powołując się na lokalny miesięcznik, który opublikował zdjęcia z biesiady. Uwieczniono na nich sędzię Lidię Jedynak oraz mężczyznę o pseudonimie „Jaworek”, który pojawia się w kartotekach policyjnych oraz CBŚP.

„Jaworek” był karany za przestępstwa narkotykowe i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, ma też prowadzić interesy z jednym ze świadków zeznających w procesie Amber Gold, któremu przewodniczy sędzia Jedynak.

Sędzia zapewnia, że nie wiedziała

Jak udało się ustalić reporterowi TVP Info, sędzia Jedynak w rozmowie z przełożonymi tłumaczyła, że nie miała pojęcia o kryminalnej przeszłości uczestnika imprez.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku podkreślił też sprawność, z jaką Jedynak prowadzi proces Amber Gold. – Odbyło się wiele rozpraw, przesłuchano kilkuset świadków czyli do pracy zawodowej zarzutów nie ma – powiedział Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku. Sprawą zajęła się także Krajowa Rada Sądownictwa.

źródło:
Zobacz więcej