Poseł PO: to my zarobiliśmy pieniądze na program 500 plus

– Różne programy społeczne mają swój czas. A tak na marginesie, to myśmy zarobili pieniądze m.in. program 500 plus – powiedział w programie „Gość poranka” TVP Info Mariusz Witczak z PO.

PO przebija ofertę PiS: 500 zł na każde dziecko od 1 lipca

–W naszym projekcie procedurę dostarczania środków przejmuje ZUS. Nie trzeba zatrudniać nowych ludzi ani powoływać nowych komórek w samorządach. Te...

zobacz więcej

Deficyt budżetowy zaplanowany przez rząd PO-PSL na rok 2016 wynosił 54,6 mld złotych. Poseł Platformy Obywatelskiej przekonywał jednak, że to rząd Ewy Kopacz zarobił pieniądze m.in. na program „500 plus”. – Zebraliśmy ponad 10 mld zł. z aukcji LTE. Była też nadwyżka z Narodowego Banku Polskiego, która była wynikiem silnego rozwoju gospodarczego – mówił Witczak.

Poseł PO komentują program 500 plus stwierdził m.in., że „500 plus to jest w najczystszej formie redystrybucja pieniędzy polskiego podatnika do określonych grup społecznych, które w ustawie zostały wyznaczone”.

Poseł nie dodał jednak, że Platforma Obywatelska zakładała nawet rozszerzenie programu 500 plus. Projekt, który zaproponowało to ugrupowanie w lutym 2016 roku zakładał przeznaczenie dla każdego dziecka po 500 złotych, bez żadnych dodatkowych warunków.

źródło:
Zobacz więcej