„Zerwany Kłos” o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny wkrótce w kinach

Twórcami filmu są studenci i absolwenci WSKSiM w Toruniu (fot. YT/KONDRAT-MEDIA)

„Zerwany Kłos” to dramat historyczny o męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny w reżyserii Witolda Ludwiga. W rolę bł. Karoliny wcieliła się Aleksandra Hejda, a w rolę jej ojca - Dariusz Kowalski. Film wejdzie na ekrany kin 17 lutego.

Sukces TVP. „Pucz” obejrzało ponad 3 mln widzów

W TVP1 i TVP Info został w niedzielę wyemitowany dokument pt. „Pucz”. Na antenie TVP1 film ten obejrzało 3 mln 154 tys. osób, z kolei TVP Info...

zobacz więcej

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. 16-letnia Karolina Kózkówna ginie śmiercią męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Tymczasem inna bohaterka filmu, Teresa, nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka.

„Bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania w obliczu prześladowania katolików na całym świecie. Ta prosta, wiejska dziewczyna ustrzegła swej dziewczęcej godności i dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności” – czytamy w materiałach prasowych dystrybutora.Twórcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. – Wszystkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata poprzez kulturę, w tym także poprzez film. Mamy świadomość ogromnej potrzeby kształcenia i wychowania młodzieży w duchu tradycji narodowej, pielęgnowania polskości, a także rozwoju świadomości obywatelskiej i patriotycznej – podkreślają twórcy filmu z Fundacji Lux Veritatis.

„Zerwany kłos” został już zaprezentowany publiczności wczesną jesienią 2016 r. na zakończenie jubileuszowych obchodów 100. rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

źródło:
Zobacz więcej