Strzelanina w klubie w Meksyku. Są zabici i ranni

5 osób zabitych i 15 rannych w strzelaninie podczas festiwalu muzycznego (fot.PAP/EPA/STR)

Co najmniej pięć osób zginęło, a 15 zostało rannych w strzelaninie przed klubem Blue Parrot w meksykańskim Playa del Carmen. Mężczyzna otworzył ogień do uczestników festiwalu muzyki elektronicznej BPM.

Meksyk: dziewięć głów i szczątki 32 osób w zbiorowych grobach

W 20 zbiorowych grobach w gminie Zitlala w stanie Guerrero na południu Meksyku znaleziono 9 głów i szczątki 32 osób, w tym jednej kobiety -...

zobacz więcej

Festiwal muzyki elektronicznej BPM co roku przyciąga wielu gości, również z zagranicy. Do strzelaniny doszło w klubie Blue Parrot podczas imprezy będącej jego częścią.

Cztery z pięciu zabitych osób były członkami ochrony festiwalu. W strzelaninie śmierć poniosło dwóch Kanadyjczyków, Włoch i Kolumbijczyk, którzy próbowali powstrzymać atak. Zginęła również kobieta, która upadła lub została zadeptana, gdy ludzie w panice próbowali opuścić klub nocny.

„Daily Mail” donosi, że sprawca stał na ulicy i strzelał przez szybę do tłumu, który bawił w klubie Blue Parrot w Playa Del Carme, około 65 kilometrów od Cancun. Natomiast prokurator generalny Miguel Angel Pech Cen stwierdził na konferencji prasowej, że wciąż nie są znane motywy napastnika. Śledczy ustalili, że tylko jedna osoba oddała strzały, ale miała dwóch wspólników. Tuż po strzelaninie w pobliżu klubu zatrzymano trzy osoby. Lokalne media sugerują, że strzelanina jest związana z toczącą się wojną pomiędzy kartelami narkotykowymi.

W stanie Quintana Roo i graniczącym z nim stanie Jukatan dochodziło do mniejszej liczby aktów przemocy niż w innych częściach Meksyku. Jednak ze względu na obecność wielu turystów z zagranicy i dynamiczne życie nocne w Playa del Carmen i w okolicach kurortu od dawna działało wielu handlarzy narkotyków.

źródło:
Zobacz więcej