RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Skrajna prawica w Austrii chce „zdelegalizowania faszystowskiego islamu”

Lider Partii Wolności, Heinz-Christian Strache (fot. Wikipedia/Christian Jansky)
Lider Partii Wolności, Heinz-Christian Strache (fot. Wikipedia/Christian Jansky)

Najnowsze

Popularne

Szef skrajnej, antyimigranckiej prawicowej Partii Wolności (FPO) wezwał do ustanowienia prawa zakazującego „faszystowskiego islamu” oraz używania symboli muzułmańskich, podobnego do tego, jakie odnosi się do symboli nazistowskich. Stwierdził także że islam może zniszczyć społeczeństwo europejskie.

Austria: protest przeciw balowi skrajnej prawicy

Około 6000 ludzi uczestniczyło w proteście przeciwko balowi organizowanemu w Wiedniu przez skrajnie prawicową Austriacką Partię Wolności (FPOe)....

zobacz więcej

Lider Partii Wolności Heinz-Christian Strache, przemawiał do kilkutysięcznego tłumu podczas partyjnego spotkania w Salzburgu. Stwierdził, że Austria potrzebuje „ustawy, która zabrania faszystowskiego islamu”.

– Połóżmy kres polityce islamizacji... inaczej Austriaków, nas, Europejczyków, czeka rychły koniec – powiedział Strache, nawiązując do kursu forsowanego przez austriacki rząd.

Natomiast propozycje koalicyjnej, mniejszościowej Austriackiej Partii Ludowej – która wezwała do zmniejszenia o połowę liczby przyjętych wniosków o azyl, o połowę – za niewystarczającą.

– Potrzebujemy zerowej lub ujemnej imigracji – stwierdził.

Myśl lidera FPO dotyczącą „delegalizacji faszystowskiego islamu” rozwinął rzecznik partii. Podkreślał, że chodzi o zakaz używania symboli muzułmańskich na wzór praw wprowadzonych po II wojnie światowej zakazujących używania symboli nazistowskich.

Austria, która liczy 8,7 mln mieszkańców, od lata 2015 roku otrzymała 130 tysięcy próśb o azyl od osób uciekających przed wojną w Syrii i Afganistanie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej