Polska flaga jako wycieraczka do kupienia w internecie

Wycieraczkę wyceniono na 25 dolarów plus koszty wysyłki (fot. Amazon.com)

W Amazonie, największym na świecie sklepie internetowym, są do kupienia wycieraczki do butów z polską flagą. Można też nabyć podobne towary w barwach innych państw, m.in. Rosji, USA czy Indii. Ten ostatni kraj wyjątkowo stanowczo zareagował na internetową ofertę. Władze w Delhi zagroziły, że jeżeli produkt nie zostanie usunięty ze sklepu, to cofną wizy przedstawicielom Amazona. Podziałało.

Pijany Niemiec zatrzymany po niszczeniu polskiej flagi

Tysiąc pięćset złotych – tyle wyniosła kara nałożona na mężczyznę, który został przyłapany na niszczeniu polskiej flagi. Obywatel Niemiec przyznał...

zobacz więcej

Indie swoją flagę traktują bardzo poważnie i reakcja Delhi była stanowcza. Minister spraw zagranicznych zagroził Amazonowi odwołaniem wiz dla pracowników firmy w Indiach oraz zażądał przeprosin i wycofania wszystkich produktów, które „obrażają indyjską flagę”. Podziałało, wycieraczki szybko zniknęły z oferty.Polska flaga w ofercie

W Amazonie można bez problemu znaleźć wycieraczki z flagami innych krajów. Jest między innymi flaga USA, Rosji i Francji. W ofercie można znaleźć też polską flagę. Wycieraczki o wymiarach 71x50 cm są – jak zachwala sprzedawca – wykonane z trwałego poliamidu. Nie ślizgają się i należy je prać w 30 stopniach Celsjusza. Kosztują 25 dolarów plus 3 dolary za wysyłkę. Towar nie spotkał się z dobrym przyjęciem internautów. Użytkownicy serwisu zwracają uwagę, że wykorzystywanie flagi jest „obrzydliwe” i „haniebne”.

Odpowiedzialność karna

Polski Kodeks karny przewiduje karę nie tylko za znieważenie flagi – ten, kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

źródło:
Zobacz więcej