RAPORT

Pogarda

„Wszystkim Polakom potrzebna jest odpowiedzialna opozycja”

Najnowsze

Popularne

– Jak już nawet Petru zaczął do nich apelować, żeby przestali się kompromitować i opuścili salę, to wydaje się, że nie mieli wyjścia – w taki sposób w programie „Cztery strony”, Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości podsumował dzisiejszą decyzję Platformy Obywatelskiej o zakończeniu okupacji sali plenarnej.

PO zawiesza protest, a Sejm przerywa obrady do 25 stycznia [RELACJA]

– Trzeba tak przebudować regulamin Sejmu, żeby takie operacje nie były możliwe – powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem wniosek o...

zobacz więcej

Po niemal miesiącu okupacji sali plenarnej Sejmu, ostatnia z partii, która zdecydowała się kontynuować protest – Platforma Obywatelska – opuściła salę. Wcześniej, przed podjęciem decyzji, trzykrotnie zbierał się zarząd krajowy PO, a także klub parlamentarny Platformy.

– Jak już nawet Petru zaczął do nich apelować, żeby przestali się kompromitować i opuścili salę, to wydaje się, że nie mieli wyjścia – mówił w programie „Cztery strony”, Marek Suski.

Grzegorz Schetyna informując o decyzji klubu stwierdził, że Platforma osiągnęła swój cel, bo do Sejmu wrócili dziennikarze. Platforma Obywatelska wnioskuje także o odwołanie marszałka – Marka Kuchcińskiego. Szef PO zaapelował jednocześnie do prezydenta, by ten nie podpisywał przyjętej ustawy budżetowej. Zdaniem Grzegorza Schetyny, jest ona wadliwa.

„Marek Kuchciński będzie dalej marszałkiem, nie ma wątpliwości”

– Trzeba tak przebudować regulamin Sejmu, żeby takie operacje nie były możliwe – powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem wniosek o...

zobacz więcej

– Konstytucja stanowi jednoznacznie, że budżet ma być uchwalony w Sejmie. Był uchwalony w Sejmie – mówił Marek Suski. Dodał też, że budżet ma być uchwalony większością głosów, a „tu większość głosów była”.

Podkreślał, że „nie ma najmniejszych podstaw”, by kwestionować legalność budżetu. Dodał jednocześnie, że posłowie, którzy okupowali fotel marszałka i salę sejmową, powinni zostać ukarani.

– Ci, którzy łamali prawo powinni spotkać się ze sprawiedliwością – podkreślił Marek Suski. Zapowiedział także przygotowania do zmian w regulaminie, tak, by maksymalnie uniemożliwić takie działania, jak blokowanie fotela marszałka.

Dodał jednocześnie że Polsce „potrzebna jest odpowiedzialna opozycja, która w swojej roli powinna wieczieć rolę kontrolną”. Suski oczekuje, by opozycja dostrzegała zarówno złe jak, ale też dobre pomysły rządzących oraz proponowała swoje rozwiązania. – Tutaj takiej postawy nie ma – mówił polityk PiS oceniając obecną opozycję.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej