„Prawo jest po stronie PiS, ale najważniejsze jest dobro kraju”

– Nie byłem proszony o mediację, nie brałem udziału w tych rozmowach. Oceniam negatywnie to, co dzieje się na scenie politycznej. To próba zerwania Sejmu – mówił w programie „Cztery strony” Kornel Morawiecki z koła poselskiego Wolni i Solidarni.

„Blokowanie mównicy to poważne przestępstwo”

– Chciałbym podziękować Senatowi, wszystkim którzy przyczynili się do tego, że budżet został uchwalony, że cały ten zamysł, by Polacy zostali...

zobacz więcej

Morawiecki stwierdził, że każdy na polecenie marszałka Kuchcińskiego powinien pójść do Sali Kolumnowej. – To on wyznacza miejsce i czas – powiedział. Jego zdaniem, to, co działo się w Sejmie, było nie tylko próbą zerwania Sejmu, ale też niedopuszczeniem do normalnego procedowania i marszałka do pracy. – Te działania są oburzające, to osłabia i zmiata naszą klasę polityczną. Wyraźnie ją osłabia. Polityka to gra o władzę, wpływy, ale nie jest to coś, co powinno być naczelnym zadaniem. Prawo jest po stronie PiS-u, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest dobro kraju, które jest wyraźnie naruszone – powiedział.

Kilka godzin opóźnienia i 1,5 minuty obrad. Burzliwy dzień w Sejmie

– Przez kilka miesięcy prezes Trybunału Konstytucyjnego stał się politykiem, a teraz politycy stają się sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Dopóki...

zobacz więcej

Morawiecki stwierdził, że opozycji chodzi o skrócenie kadencji obecnego Sejmu, ale myśli egoistycznie i indywidualistycznie. – Prosiłbym Schetynę i kolegów z opozycji, żeby ustąpili, żeby przestali blokować mównicę. To jest niszczące i plugawiące całą polityczną wartość. Bryzgi tych ich nieodpowiedzialnych zachowań idą na wszystkich, którzy uprawiają politykę. Niszczymy coś więcej niż tylko politykę, możliwość uczciwego porozumiewania się – mówił. Dodał, że wierzy w to, że ten kryzys da się pokonać. – Chciałbym, żeby opozycja ustąpiła i pokazała większą klasę – apelował.


Obejrzyj cały program: „Cztery strony”

źródło:
Zobacz więcej