Polski kompozytor z nominacją do nagrody BAFTA

Abel Korzeniowski nominowany za muzykę do filmu „Zwierzęta nocy” (fot. fb/Abel Korzeniowski)

Abel Korzeniowski został nominowany do nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. To jedyna nominacja dla Polaka w tegorocznej edycji rozdania nagród BAFTA. Najwięcej szans na statuetkę ma triumfator Złotych Globów musical „La La Land”. Nominowany został w 11 kategoriach.

„La La Land” największym zwycięzcą Złotych Globów. Zdobył 7 statuetek

Meryl Streep, trzykrotna laureatka Oscara, która miała już na swym koncie osiem Złotych Globów, została w niedzielę nagrodzona honorowym Złotym...

zobacz więcej

Abel Korzeniowski uznanie Brytyjczyków zdobył po raz pierwszy. Otrzymał nominację w kategorii najlepsza muzyka za film „Zwierzęta nocy”. Co nie oznacza, że Polak nie był dostrzegany za swoje poprzednie prace.

Za serial „Dom grozy” trzykrotnie był nominowany do tak zwanego telewizyjnego Oscara, czyli nagrody Emmy. Do Złotych Globów nominowany był dwukrotnie – w 2010 roku za film „Samotny mężczyzna” w 2012 roku – za „Królewski romans”.

Ma także na koncie kilka statuetek. Złotego Lwa za „Duże zwierzę” i trzy nagrody Światowej Akademii Muzyki Filmowej.

Weekendowe premiery kinowe. Pojedynek na SMS-y i rozśpiewane zwierzęta

Karnawał trwa, a w kinach komedie i musicale. Dwie z nich – włoska i argentyńska – w lekki sposób podają jednak gorzką prawdę o nas i o świecie.

zobacz więcej

11 nominacji dla musicalu

Złote Globy dla musicalu „La La Land” były najwidoczniej jedynie przystawką. W niedzielę musical zgarnął siedem nagród na siedem nominacji. Do BAFTY nominowany jest w jedenastu kategoriach. O statuetkę powalczą między innymi aktorzy Ryan Gosling i Emma Stone, a także reżyser i autor scenariusza Damien Chazelle. Film nominowany jest także w kategoriach: najlepszy film, zdjęcia, muzyka, kostiumy i montaż.

Po dziewięć nominacji otrzymały „Nowy początek” i obraz projektanta mody i reżysera, Toma Forda „Zwierzęta nocy”.

O najważniejszą nagrodę, za najlepszy film, powalczy pięć produkcji: „La La Land”, „Nowy początek”, dramat Kena Loacha „Ja, Daniel Blake”, „Manchester by the Sea” oraz zdobywca Złotego Globu w kategorii dramat „Moonlight”.

źródło:
Zobacz więcej