Praca marzeń dla Obamy. Spotify szuka „prezydenta playlisty”

Prezydent Obama to prawdziwy meloman (fot. Getty Images/WPA Pool/Pool)

Spotify zatrudni osobę na stanowisko „prezydenta playlisty”. Serwis muzyczny stawia wyśrubowane wymagania. Trzeba mieć m.in. ośmioletnie doświadczenie w rządzeniu supermocarstwem oraz posiadać pokojową nagrodę Nobla. Kto spełnia oczekiwania pracodawcy?

Zabawny jak Obama. Prezydent USA po raz kolejny udowodnił, że poczucie humoru to jest siła

– Kochają mnie. Poniekąd z powodu moich wielkich uszu i że wyglądam jak postać z kreskówki – mówi o sobie Barack Obama w najnowszym spocie z...

zobacz więcej

Ustępujący ze stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych Barack Obama żartował kiedyś, że jest zainteresowany pracą w Spotify. „Widziałeś tę ofertę?” – zapytał go niedawno na Twitterze szef tego serwisu muzycznego Daniel Ek.

Okazało się, że szwedzka firma właśnie szuka pracownika na stanowisko „prezydenta playlisty”. To ukłon w kierunku prezydenta, który wielokrotnie udostępniał w serwisie swoje ulubione utwory muzyczne. Wśród nich znalazły się szlagiery takich gwiazd jak m.in. Bob Marley, Nina Simone czy Mariah Carey. „Wiem, że kochacie moje playlisty” – przechwalał się Barack Obama.

Spotify postawiło wyśrubowane wymagania dla kandydata, który aplikowałby na stanowisko. Musi mieć ośmioletnie doświadczenie w rządzeniu supermocarstwem, pokojową nagrodę Nobla oraz „przyjazne nastawienie”.

źródło:
Zobacz więcej