„Grzegorz Schetyna zachowuje się jak struś i primadonna”

– Grzegorz Schetyna jest liderem, który chowa głowę w piasek. Zachowuje się jak struś i primadonna. Rozumiem, że szef PO nie wie, co to znaczy negocjować. Schetyna nie przyszedł na rozmowę, podczas której można było znaleźć punkty wspólne. Uważam, że to było tchórzostwo z jego strony – powiedziała w programie „Gość poranka” Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej.

Marszałek Kuchciński: próbowałem szukać kompromisu z opozycją

– Byłem przygotowany na wszelkie reakcje, zawsze mając w świadomości, co najmniej dwa wybory. Albo użyję Straży Marszałkowskiej, albo będę szukał...

zobacz więcej

We wtorek bez porozumienia zakończyło się spotkanie liderów Nowoczesnej, PSL i Kukiz'15 z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Nie wzięli w nim udział politycy PO. Uczestnicy spotkania zapewnili, że posłowie partii, które zdecydowały się wziąć udział w spotkaniu, nie będą blokować mównicy sejmowej 11 stycznia, gdy ma się zacząć posiedzenie Sejmu.

W opinii Scheuring-Wielgus w polityce „są pewne reguły, których trzeba przestrzegać”.

– Wolę politykę rozmów od polityki strzelania. Rozgrywki, które są bardzo bliskie Platformie Obywatelskiej i Prawu i Sprawiedliwości, są mi obce – stwierdziła.

– Przy Trybunale Konstytucyjnym pokazaliśmy, że jesteśmy opozycją rozsądną. Spodziewaliśmy się, że sondaże mogą nam spaść po dwudniowej podróży Ryszarda Petru. Podjęliśmy ryzykowną grę, która się innym nie podoba – dodała.„Liderzy opozycji pogubili się w gonitwie, kto będzie pierwszy”

– Gdy przyjrzymy się zachowaniu parlamentarzystów opozycji, okaże się, że oni nie widzą wielkiej różnicy między Sejmem a podwórkiem. Podstawowym...

zobacz więcej

„Schetyna robi wiele błędów”

Przedstawicielka Nowoczesnej poinformowała, że „woli lidera, który siada przed swoim przeciwnikiem, patrzy mu w oczy i powie, co o nim sądzi”.

– Jeśli jesteśmy opozycją, to idziemy razem. Grzegorz Schetyna robi wiele błędów. Ja wolę rozmawiać nawet 30 dni, bo tutaj chodzi o Polskę. Ryszard Petru jest liderem, który rozmawia ze swoim zespołem. Nigdy nikogo nie lekceważy, szuka punktów, które łączą – powiedziała. Dodała, że „jeśli Grzegorz Schetyna chce strzelać fochy, to nie z nami”.

źródło:
Zobacz więcej