RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

81. miesięcznica smoleńska. Przed Pałacem Prezydenckim złożono kwiaty

Kwiaty, znicze i wspólna modlitwa pod Pałacem Prezydenckim towarzyszyły porannym obchodom 81. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości związane z miesięcznicą rozpoczęły się od mszy św. w intencji ofiar katastrofy w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa Oblubieńca w Warszawie.

W uroczystości udział wzięli m.in. premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz ministrowie, m.in. Mariusz Błaszczak i Antoni Macierewicz oraz szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

O godzinie 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej odprawione zostanie nabożeństwo w intencji zmarłej pary prezydenckiej i ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Po mszy odbędzie się marsz pamięci, który zakończy się przed Pałacem Prezydenckim.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

źródło:
Zobacz więcej