RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Do tej pory ten teatr był zaszufladkowany, hołdował tylko pewnemu nurtowi”

– Moją ideą jest rozszerzenie repertuaru na publiczność, która chciałaby obejrzeć coś innego – powiedział w „Minęła dwudziesta” dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu Cezary Morawski i zapowiedział na marzec dwie premiery. Potem mają być kolejne.

Aktorzy nie wpuszczą nowego dyrektora do teatru? Spór we Wrocławiu

Cezary Morawski został powołany przez zarząd woj. dolnośląskiego na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przeciwko Morawskiemu...

zobacz więcej

W „Minęła dwudziesta” dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu Cezary Morawski mówił o kulisach sporu wokół jego kandydatury. Kiedy został w sierpniu powołany przez zarząd woj. dolnośląskiego na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego, we Wrocławiu protestowała cześć zespołu.

– Moją ideą jest rozszerzenie repertuaru na publiczność, która chciałaby obejrzeć coś innego. Do tej pory ten teatr był zaszufladkowany, hołdował tylko pewnemu nurtowi – powiedział w „Minęła dwudziesta” dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Cezary Morawski przypomniał, że teatr miał 1,25 mln złotych długu. – Mniej więcej sto firm czekało zapłatę – wyjaśnił i zdradził, że dług udało się już uregulować. M.in. przyczyniło się do tego ministerstwo kultury, które zrefundowało dług do końca roku kalendarzowego. Od nowego roku teatr musi radzić sobie sam, a dyrektor już zapowiada na marzec dwie premiery. W maju mają być kolejne, a potem następne.źródło:
Zobacz więcej