Sala plenarna pusta. Na nagraniu nie widać żadnego z protestujących posłów

Portal tvp.info publikuje nagranie, na którym widać pustą salę obrad. W ławach nie ma ani jednego z posłów nielegalnie okupujących Sejm. – To nagranie ujawnia kolejne kłamstwo „męczeńskiego” protestu – mówi nam poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński, który umieścił film na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Schetyna o Petru ws. poprawek do budżetu: znalazł się w innej strefie klimatu

– Jestem zdumiony deklaracją szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru ws. poprawek do budżetu na 2017 r.; chcę przypomnieć, że znalazł się w innej strefie...

zobacz więcej

Poseł partii rządzącej opublikował na Twitterze nagranie, na którym widać, że na sali obrad, którą jeszcze do 11 stycznia mieli okupować posłowie Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, nie ma ani jednego z nich. Sala plenarna, mimo deklarowanych w mediach „dyżurów rotacyjnych”, świeci pustkami. Przy mównicy widać tylko jedną osobę, senatora Jana Libickiego z PO. Senator potwierdził portalowi tvp.info, że to on był na sali.

– Mieliśmy wakacje w Portugalii przewodniczącego Ryszarda Petru, wypad na narty przewodniczącego Grzegorza Schetyny, a teraz mamy długi wolny weekend „walczących o demokrację”. Cała ta akcja jest jedną wielką mistyfikacją. Siadają, robią sobie selfie ze smutną miną, wrzucają do sieci i wracają do domu – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Dominik Tarczyński. – Przez 8 lat kłamali rano, kłamali w południe, kłamali wieczorem. Nic się nie zmieniło – dodaje.Głosami senatorów PiS komisja rekomenduje przyjęcie budżetu

Senacka komisja za przyjęciem bez poprawek ustawy budżetowej na 2017 rok. Za takim rozwiązaniem głosowało w środę 7 senatorów PiS. Senatorowie PO,...

zobacz więcej

„Nie może być tak, że ktoś oszukuje Polaków

Nieco później, już na antenie TVP Info autor filmiku komentował informacje, jakie zaczęły pojawiać się w internecie w związku z czasem nagrania. Zapewnił, że wbrew temu, co twierdzą reprezentanci opozycji, powołując się na filmowy zapis zegara z sali plenarnej, rejestracji krótkiego materiału dokonał w sobotę nie o godz. 2.37 w nocy, ale o 14.37. – Straż marszałkowska zapisała moje wejście – godzinę i nazwisko – powiedział.

– Chcemy kompromisu – zapewnił, pytany o to, kiedy dojdzie do porozumienia przedstawicieli partii rządzącej z opozycją. – Chcemy, żeby polski parlamentaryzm funkcjonował normalnie, ale nie może być tak, że ktoś oszukuje Polaków, twierdząc, że jest męczennikiem. Oczekujemy, że opozycja ocknie się, że nie będzie udawać protestu, robić selfie, ale – że będziemy rozmawiać i pracować. Ponad 150 wniosków o przerwy od Nowoczesnej – to jest realny bilans ich pracy. Chcemy rozmawiać, ale nie na zasadzie terroru – powiedział.

Posłowie PO na nakręcony w Sejmie filmik odpowiedzieli, umieszczając na Twitterze zdjęcie.


teraz odtwarzane
„Nie może być tak, że ktoś oszukuje Polaków”

„Prezydentowi zależy na spokojnych pracach nad budżetem”

– Prezydentowi zależy na tym, aby prace nad budżetem, de facto jedną z najważniejszych ustaw, która jest przyjmowana co roku w polskim parlamencie,...

zobacz więcej

Poczuli się odrzuceni przez liderów

– Jeden lider wypoczywał w Portugalii, drugi, podobno, w Austrii. To pokazuje, że de facto porzucili swoich posłów, tych, którzy okupowali salę obrad. Ci okupujący poczuli się w tej sytuacji chyba niepotrzebni, odrzuceni i stąd ppostanowili opuścić swoje dyżury – tak pustki na „okupowanej” przez opozycję sali plenarnej komentował na antenie TVP Info Piotr Wawrzyk.

– Nie wiadomo, jak będzie w kolejnych dniach – zastrzegł politolog. – Dopóki nie będzie oficjalnego odwołania, to może czasami ktoś być, czasami – nie – dodał. – Protest trwa od 16 grudnia, czyli już prawie miesiąc. Chociaż w sumie w tych dwóch partiach (Nowoczesnej i PO – red.) jest prawie 200 osób, to nie wszyscy w proteście czynnie uczestniczą i wystąpiło zmęczenie materiału. Widać też, że nie ma efektów protestu, nie osiągnięto celów, bunt zaczyna obumierać – ocenił dr Wawrzyk.

teraz odtwarzane
„Poczuli się niepotrzebni i odrzuceni przez liderów”

źródło:
Zobacz więcej