RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Fani sportu na Jasnej Górze. „Nowa inicjatywa – różaniec kibiców”

Przedstawiciele środowiska kibiców piłkarskich po raz dziewiąty przybyli w sobotę na Jasną Górę. Podczas mszy duszpasterz środowisk kibicowskich ks. Jarosław Wąsowicz ogłosił nową inicjatywę, jaką ma być różaniec kibiców.

– Chciałbym, abyśmy naszą tegoroczną pielgrzymką podjęli nową inicjatywę: żywego różańca kibiców, trwającego na modlitwie za Polskę, za nasze środowisko, za nasze rodziny; byśmy stawali się coraz lepsi – powiedział w homilii ks. Wąsowicz.

Dodał, że strona internetowa tego wydarzenia będzie udostępniona w najbliższych dniach. Będzie tam można wpisać się do tej „żywej wspólnoty modlitwy”. – Jedna dziesiątka różańca dziennie to niewielkie poświęcenie, a wiele może w naszym życiu zmienić – mówił duszpasterz kibiców.

Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców odbywa się już dziewiąty raz. Głównym motywem tegorocznego spotkania jest 75. rocznica powstania Narodowych Sił Zbrojnych.


Transparenty i klubowe szaliki kibiców – „barwy, którą noszą w sercu” – poświęcił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Z pielgrzymami spotkał się prezes IPN Jarosław Szarek. Podczas mszy, będącej głównym punktem pielgrzymki, modlono się nie tylko w intencjach kibiców i klubów sportowych, ale także m.in. w intencji ojczyzny, prezydenta i rządzących - „za polski rząd, za parlament; aby światło rozbłysłej nadziei, jakie dają ostatnie przemiany w naszym kraju, nigdy nie zgasło; o światło Ducha Świętego dla opozycji, by potrafiła odnaleźć się dla dobra ojczyzny”.

Ks. Wąsowicz wskazał, by na wydarzenia ostatnich tygodni ubiegłego roku w Polsce oraz na wszystko, co dzieje się wokół nas, patrzeć – jak mówił – „oczami wiary”. – Będziemy wówczas jasno widzieli, co pochodzi od Boga, a co nie jest od niego – powiedział.


Za rok na Jasnej Górze odbędzie się dziesiąta pielgrzymka kibiców. Z okazji jubileuszu do Częstochowy mają zostać zaproszeni kibice z całej Europy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej