Porwali i skatowali niepełnosprawnego. Policja z Chicago ujęła bandytów

Napastnicy są już w rękach policji (fot. tt/ Chicago Police)

Policja w Chicago zatrzymała czwórkę młodych ludzi – dwie kobiety i dwóch mężczyzn – którzy porwali i brutalnie pobili mężczyznę. To, co działo się z ich ofiarą, można było na żywo obserwować na Facebooku. Oskarżono ich m.in. o porwanie, brutalne pobicie i karalne groźby wobec osoby, która wymaga specjalnej troski.

„Osama” skazany. Ukrywał się i napadał na przedsiębiorców i właścicieli kantorów

Piotr M. ps. Osama, uważany za jednego z członków gangu „obcinaczy palców”, został skazany na siedem lat więzienia za serię brutalnych napadów –...

zobacz więcej

Troje osiemnastolatków i jeden 24-latek długo znęcali się nad swoją ofiarą. Wg policji przetrzymywali mężczyznę w ciężarówce, która stała na przedmieściach Chicago. Jego gehenna trwała od 24 do 48 godzin.

Na filmie, który znalazł się w portalu społecznościowym, widać skulonego w kącie człowieka, który jest bity, obrażany i duszony. Napastnicy częściowo go oskalpowali. Słychać także rasistowskie uwagi, które wymieniali między sobą bandyci o białych oraz o Donaldzie Trumpie. Nagranie zostało usunięte z pierwotnego profilu, jednak zdążyło się rozpowszechnić w internecie.

Eddie Johnson z chicagowskiej policji nazwał atak „chorym” i „wysoce nagannym”. Podkreślił, że dla takich zachowań i wszelkich przejawów nienawiści nie ma miejsca w mieście.

Mężczyznę, który padł ofiarą ataku, znaleziono błąkającego się ulicami. Był w fatalnym stanie psychicznym i fizycznym. Teraz jest w szpitalu. Policja do tej pory nie zdołała go przesłuchać. Powstało pytanie, jak to możliwe, że taki film pojawił się na Facebooku. „Nie zezwalamy ludziom na celebrowanie i gloryfikowanie okrucieństwa. Właśnie dlatego natychmiast usunęliśmy oryginalne wideo. W wielu jednak przypadkach ludzie udostępniają podobne filmy, by potępić przemoc i podnieść świadomość w tej materii” – brzmi odpowiedź rzecznika portalu.

źródło:
Zobacz więcej