RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Esbecy chcą uczyć honoru. Świat staje na głowie”

– To bardzo ciekawy, nowy autorytet sejmowej opozycji, który wywodzi się ze struktur komunistycznych i z którym posłowie tej opozycji ramię w ramię maszerowali 13 grudnia – tak o płk. Mazgule w programie „Gość Poranka” mówił wiceminister skarbu Maciej Małecki.

„Nie jestem politykiem, ale polityka mnie dopadła i gryluje. Teraz więc się już nie wycofam. Powstaje stowarzyszenie. Zwyciężymy!” – ogłosił na Twitterze Adam Mazguła. Głównym celem tego stowarzyszenia ma być ochrona honoru i konstytucji.

Zdaniem Małeckiego w Polsce odbywają się różne dziwne rzeczy. – Jak widać esbecy chcą uczyć honoru. Świat staje na głowie, ale Polacy nie dadzą się nabrać – powiedział.

„Apel o wypowiedzenie posłuszeństwa władzy był robiony spontanicznie”

– Myślę, że warto, aby pewne osoby zachowały wstrzemięźliwość w reprezentowaniu takich wartości jak wolność czy demokracja. Ja to przedsięwzięcie...

zobacz więcej

„My wprowadzamy zmiany, na które się umówiliśmy z Polakami”

Pytany, co będzie się działo w Sejmie 11 stycznia, gdy powinny zacząć się obrady, odpowiedział, że partia rządząca przygotowana jest na różne scenariusze. – Przychodzimy 11 stycznia do Sejmu, by pracować dla Polaków. Działania opozycji pokazały, że po jej posłach można spodziewać się wszystkiego. Zablokowali Sejm, dlatego że nie mogą się pogodzić z demokratycznymi wyborami – stwierdził wiceminister. Dodał, że obowiązkiem marszałka Sejmu jest zapewnienie posłom normalnych warunków do pracy. – My wprowadzamy zmiany, na które się umówiliśmy z Polakami – przypomniał Małecki.

Jego zdaniem niektórzy politycy PO „mogli stać się zakładnikami frakcji wojennej, która zachowuje się, jakby próbowała skraść partię Schetynie”. – Liczę na otrzeźwienie polityków opozycji. Niech posłowie Nowoczesnej i PO zreflektują się i wrócą do pracy w Sejmie – mówił.

„Czas ministerstwa skarbu dobiegł końca”

Pytany o likwidację resortu skarbu powiedział, że rząd dotrzymuje słowa, które dał podczas kampanii wyborczej. – Mówiliśmy, że czas ministerstwa skarbu jako resortu do spraw prywatyzacji dobiega końca. W naszym programie gospodarczym jasno i wyraźnie było przedstawione, że spółki Skarbu Państwa powinny być promotorami nowych technologii, kołami zamachowymi, centrami rozwoju gospodarczego – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej