RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przerwa w okupacji Sejmu w Portugalii. Lot Ryszarda Petru

Na jednym z popularnych profili Twittera ukazało się zdjęcie przewodniczącego Ryszarda Petru i poseł Joanny Schmidt na pokładzie samolotu do Lizbony. Jak wynika z naszych informacji – lot ten odbył się 31 grudnia o godz. 14.00. W internecie pojawiło się pełno komentarzy i żartów z „okupacji Sejmu w Lizbonie”. Skontaktowaliśmy się z poseł Joanną Schmidt w celu uzyskania komentarza. W trakcie rozmowy telefonicznej poprosiła o wysłanie pytań, po czym nie odpisała i przestała odbierać telefon. Rzecznik Nowoczesnej Paweł Rabiej również jest nieuchwytny.

Jeszcze 30 grudnia 2016 roku przewodniczący Petru obiecywał: „Do 11 stycznia zostajemy na sali obrad, czekamy aż Marszałek Kuchciński wznowi 33. posiedzenie Sejmu i w sposób zgodny z regulaminem sejmowym oraz zasadami demokracji przeprowadzi głosowanie nad budżetem na 2017 rok.”
 

Co się stało, że plany przewodniczącego Petru uległy zmianie? Internauci zwrócili uwagę na kontrast między deklaracjami opozycji o okupacji Sejmu do końca, a lotem w międzyczasie za granicę.

Portalowi tvp.info udało się skontaktować z poseł Joanna Schmidt. W trakcie rozmowy telefonicznej stwierdziła, że prosi o telefon za kilka minut, po czym przestała odbierać telefon.

Poseł Schmidt poprosiła o wysłanie pytań, do czasu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Z rzecznikiem Nowoczesnej Pawłem Rabiejem nie udało nam się skontaktować. Z Ryszardem Petru również nie, odezwała się za to portugalska poczta głosowa.
Według informacji portalu tvp.info lot odbył się 31 grudnia o godz. 14.00. Samolot leciał do Lizbony.

Poseł Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej potwierdziła na antenie TVP INFO w rozmowie z Justyną Sieklucką, że faktycznie Ryszard Petru wyleciał z kraju i „jest zagranicą”.

– Był to krótki wyjazd, który miał na celu załatwienie wcześniej zaplanowanych spraw – powiedziała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej