RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Były szef policji antynarkotykowej Helsinek skazany za przemyt narkotyków

Finlandia jest drugim najmniej skorumpowanym krajem świata (fot. Reuters Pictures/Attila Cser)
Finlandia jest drugim najmniej skorumpowanym krajem świata (fot. Reuters Pictures/Attila Cser)

Najnowsze

Popularne

Fiński sąd skazał byłego szefa policji antynarkotykowej Helsinek na 10 lat więzienia za przemyt narkotyków i inne przestępstwa.

Strzelanina przed restauracją w Finlandii. Są ofiary

Trzy kobiety zostały zastrzelone nocy z soboty na niedzielę w fińskim mieście Imatra w południowo-wschodniej Finlandii. Policja oświadczyła, że...

zobacz więcej

Sąd uznał, że Jari Aarnio, jest winny współuczestnictwa w przemycie i sprzedaży na terenie Finlandii prawie 800 kg haszyszu.

59-latek został uznany za winnego pięciu przestępstw narkotykowych i 17 innych przestępstw, w tym stosowania bezprawnych gróźb w stosunku do podejrzanego. Aarnio, który blisko 30 lat służył w policji walczącej z przestępczością narkotykową, został aresztowany w 2013 roku.

Policjant zaprzeczał wszystkim zarzutom. W osobnej rozprawie sądowej, która miała miejsce we wrześniu br., Aarnio został skazany na 3 lata pozbawienia wolności za oszustwa.

W porównaniu z większością innych krajów europejskich, wskaźniki przestępczości w Finlandii są stosunkowo niskie. Jest ona sklasyfikowana jako drugi, po Danii, najmniej skorumpowany kraj świata w globalnym indeksie opracowanym przez Transparency International.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej