RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Warunki opozycji mają charakter zaporowy. Na pewno ich nie przyjmiemy”

– Polacy tego nie kupują. Protesty skupiają garstkę ludzi bardzo rozegzaltowanych, ale to są setki bądź tysiące, a nie setki tysięcy, o jakich mówili politycy opozycji zapowiadając, że wyprowadzą Polaków na ulice – powiedział w „Gościu Wiadomości” wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

„Po prostu tam siedzimy i rozmawiamy szeptem”

– Dla mnie liderem opozycji jest Ryszard Petru. Ale jeśli mówmy o zjednoczonej opozycji jako o trendzie, którego oczekują od nas wyborcy, to lider...

zobacz więcej

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odniósł się do warunków, jakie stawia opozycja w związku z kryzysem sejmowym. Chce ponownego głosowania nad budżetem oraz ustawą obniżającą emerytury ubeckie albo odwołania Marszałka Kuchcińskiego.

– Te warunki mają charakter zaporowy. Na pewno ich nie przyjmiemy. Mówię to nawet ja, czyli ten z polityków Zjednoczonej Prawicy, który szuka porozumienia z opozycją – stwierdził gość „Minęła dwudziesta”.

Podkreślił, że nie widzi możliwości powtórzenia głosowań. – Skoro opozycja odebrała większości parlamentarnej możliwość głosowania w sali posiedzeń, przenieśliśmy, w zgodzie z przepisami, posiedzenie do innej sali. Z całą pewnością było tam kworum – zapewnił.

Pytany o protesty opozycji ocenił, że Polacy tego nie kupują. – Protesty skupiają garstkę ludzi bardzo rozegzaltowanych, ale to są setki bądź tysiące, a nie setki tysięcy, o jakich mówili politycy opozycji zapowiadając, że wyprowadzą Polaków na ulice – dodał.Terlecki: poseł PO przeszukiwał rzeczy posłów PiS

– W czasie tego nagrania widać wyraźnie znanego posła Platformy Obywatelskiej, który przeszukuje rzeczy pozostawione przez posłów Prawa i...

zobacz więcej

„Kwestia smaku”

Wicepremier Gowin, pytany o przeglądanie dokumentów posłów PiS przez polityka PO, przypomniał słowa Zbigniewa Herberta. – Kwestia smaku. Mam wrażenie, że ten protest ociera się o groteskę, niezależnie od intencji protestujących, bo znam tych ludzi i nie wszystkim mogę odmówić dobrej woli – powiedział.

Ocenił, że jeżeli ktoś twierdzi, że wolność mediów jest w Polsce zagrożona, to albo jest oderwany od rzeczywistości, albo traktuje ten zarzut jako pretekst do działań wymierzonych w rząd.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej