RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Klimat partyjniactwa ponad wspólne dobro, jakim są święta”

Goście programu „Salon dziennikarski” komentowali przedłużający się protest w Sejmie. – Klimat partyjniactwa stawiamy ponad wspólne dobro jakim są święta. Świętują wszyscy – wierzący i niewierzący, prawica i lewica, a nagle ktoś te święta, czyli dobro wspólne po prostu rozbija – mówił Grzegorz Górny, publicysta tygodnika „wSieci”.

„Wszelkie swary pozostawmy na zewnątrz”

Para prezydencka złożyła Polakom życzenia z okazji Bożego Narodzenia. – Życzymy państwu, aby betlejemska gwiazda świeciła dla państwa bliskich, dla...

zobacz więcej

Protest opozycji w Sejmie kontynuowany jest także w czasie świąt Bożego Narodzenia.

– To wszystko jest dla mnie jakieś irracjonalne, te zarzuty o brak demokracji. Skoro oni tam są i mogą demonstrować, to znaczy, że ta demokracja jak najbardziej istnieje – powiedziała Katarzyna Łaniewska, aktorka.

– Jedno jest niepokojące, bo wszystko inne bym zrozumiał. Mieliśmy prezydenta, który się nazywał Wojciech Jaruzelski. On sporo miał na sumieniu, był komunistą. Nie pamiętam, żeby wtedy ktoś tak demonstrował i uważał, że jego życie i demokracja są zagrożone – mówił Marek Markiewicz, adwokat.

Z kolei Jan Pietrzak uważa, że protesty w Sejmie i pod parlamentem, to „nieprzyjęcie do świadomości werdyktu wyborów”. – Część tych polityków, którzy zarządzali Polską przez wiele lat, nie przyjęła do wiadomości, że oni mogą nie rządzić i się bardzo buntują. Ale buntują się na sposób dziecięcy, jak dzieci w piaskownicy, czyli podstawią nogę, oplują, wskoczą na mównicę albo pokażą małpę – mówił satyryk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej