RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Szczur zagoniony w ślepą uliczkę zaczyna być agresywny”

– Marszałek Sejmu przeniósł obrady do Sali Kolumnowej, miał do tego prawo. Nie mnie oceniać, czy to było zgodnie z prawem. Podporządkowałem się decyzji marszałka – stwierdził w programie „Gość poranka” Rafał Wójcikowski z Kukiz'15, oceniając tryb uchwalania ustawy budżetowej.

„Chodzi o to, żeby doprowadzić do upadku rządu i przyspieszonych wyborów”

– Jestem przekonany, że posłowie opozycji w ten piątek przyszli do Sejmu z zamiarem wywołania awantury – mówił w „Czterech stronach” Jacek Sasin z...

zobacz więcej

W opinii Rafała Wójcikowskiego poseł wybrany przez naród ma pracować dla obywateli. – Uważałem, że to już nie jest kwestia kłótni wewnątrz Sejmu czy kłótni partyjnej, tylko zaczęła to być powoli racja stanu. Moim obowiązkiem było być w Sali Kolumnowej i opowiedzieć się za Polską – stwierdził.

„Zabrnęli za daleko”

Oceniając działania posłów opozycji, którzy kontynuują protest w sali plenarnej, powiedział: „Jak się szczura zagoni w ślepą uliczkę i on nie ma gdzie uciec, to zaczyna być agresywny i broni się do ostatniego tchu”.

Zdaniem gościa TVP Info „to jest ślepa uliczka dla tych posłów opozycji, którzy zabrnęli za daleko”. – Nocna zmiana dwa się nie udała i się nie uda – mówił.

– Nowoczesna nie zadeklarowała jeszcze trwania na posterunku do ostatniego żołnierza. Posłowie mają wolne mandaty; jedni wolą spędzać święta z rodziną i cieszyć się Bożym Narodzeniem, a inni wolą siedzieć w Sejmie – mówił gość TVP Info.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej