„Naszą obecnością w Sejmie pokazujemy, że posiedzenie wciąż trwa”

– Marszałek Kuchciński doprowadził do kryzysu parlamentarnego – powiedział w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1 Sławomir Neumann. Przewodniczący klubu parlamentarnego PO odniósł się do przerwanych w ubiegłym tygodniu obrad Sejmu. Neumann rozwiązanie politycznego impasu dostrzega w rezygnacji marszałka Sejmu ze stanowiska.

Prezes PiS o blokadzie w Sejmie: nie damy się sterroryzować, uchwalimy budżet

– Sytuacja w Sejmie jest już znana z III RP; tak postępowała Samoobrona – powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Nie damy się...

zobacz więcej

– Kuchciński musi wyciągnąć wnioski z kryzysu, do którego doprowadził i zjeść na święta bigos, który naważył – powiedział Sławomir Neumann w programie TVP1 „Kwadrans polityczny” komentując ubiegłotygodniowe zamieszanie w Sejmie.

Posłowie PO do tej pory przebywają na sali obrad. – Naszą obecnością w Sejmie pokazujemy, że posiedzenie wciąż trwa – podkreślił Neumann i dodał, że rozwiązaniem problemu jest rezygnacja marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego ze stanowiska. – To otwiera drogę do tego, aby dalej prowadzić obrady – powiedział.źródło:
Zobacz więcej