„Potrzebne jest budowanie wspólnoty”. Modlitewne spotkanie PiS na Jasnej Górze

Politycy Prawa i Sprawiedliwości modlili się wieczorem w sanktuarium na Jasnej Górze w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie maryjnym wzięli udział między innymi premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński

„Sprawa rozejdzie się po kościach, na święta nikogo w Sejmie nie będzie”

– Po rozładowaniu sytuacji z dziennikarzami ta sprawa rozejdzie się po kościach. Na święta tam nikogo nie będzie – powiedział w „Minęła dwudziesta”...

zobacz więcej

Premier Beata Szydło podkreśliła, że politycy modlili się również w intencji ofiar poniedziałkowym zamachu w Berlinie, w tym obywatela Polski.

– Musimy zrobić wszystko, my wszyscy w całej Europie, żebyśmy czuli się bezpiecznie – powiedziała szefowa rządu. Poinformowała, że rozmawiała o poniedziałkowych wydarzeniach w Berlinie z Angelą Merkel. Niemiecka kanclerz powiedziała, że ta tragedia łączy Polaków i Niemców.

Premier Szydło zaznaczyła, że Matka Boska Częstochowska była zawsze ostoją dla naszego narodu, a w modlitwie trzeba szukać refleksji nad Polską. – Potrzebne jest budowanie wspólnoty, jedności – powiedziała premier.

„Mamy do czynienia z wojną propagandową”. Symulujący manifestant wykorzystany w spocie PO

– Kiedy mówimy o takich działaniach z którymi mamy teraz do czynienia, co ciekawe po obu stronach, mamy do czynienia z pewnego rodzaju wojną...

zobacz więcej

„Zagrożenia coraz bliżej naszego kraju”

Modlitwę prowadził metropolita częstochowski. Arcybiskup Wacław Depo, nawiązując do znanego utworu, powiedział, że świat może przetrwać dzięki ludziom dobrej woli. Arcybiskup zacytował słowa kompozycji „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. – Ważna jest końcówka, która jest właściwie krzykiem. Mocno wierzę w to, że ludzi dobrej woli jest więcej – powiedział metropolita częstochowski.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że zagrożenia terrorystyczne są coraz bliżej naszego kraju. – Mamy do czynienia ze śmiercią wielu osób i z przybliżaniem się do naszych granic tych zjawisk, które niepokoją nas już od lat – powiedział prezes PiS.

W modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze wzięli też udział między innymi minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak i minister obrony Antoni Macierewicz.

źródło:
Zobacz więcej