RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Te wydarzenia wpisują się w scenariusz stworzony w Moskwie”

– Można postawić odważną tezę, że te wydarzenia wpisują się w scenariusz, stworzony w Moskwie. Będziemy za kilka tygodni mieli do czynienia z najważniejszym wydarzeniem w XXI wieku w tej części świata. 10 tysięcy żołnierzy sojuszniczych, amerykańskich i wojsk NATO do końca 2017 roku będzie rozlokowanych w Polsce – stwierdził w trakcie programu „Gość poranka” poseł Michał Dworczyk z Prawa i Sprawiedliwości.

Olszewski: to próba zmiany władzy przez ulicę

Były premier Jan Olszewski odniósł się w programie „Bez retuszu”, w TVP Info do porównania piątkowych wydarzeń w Sejmie i wokół niego z tzw. nocną...

zobacz więcej

Dworczyk poinformował, że Polska zostanie zaopatrzona w „czołgi, broń przeciwpancerną i przeciwlotniczą oraz nastąpi wzmocnienie wschodniej flanki NATO”.

– To jest wydarzenie, które Federacja Rosyjska określa jako największe zagrożenie od czasów rozpadu Związku Sowieckiego. Pamiętamy o tym co się wydarzyło w Gruzji w 2010 roku, w 2014 roku na Ukrainie i pamiętamy zajęcie Krymu i Donbasu – powiedział.

Zdaniem posła PiS „kilka tygodni temu doszło do nieudanego puczu, wspieranego przez służby rosyjskie w Czarnogórze”.

– Myślenie, że Federacja Rosyjska będzie z założonymi rękami patrzeć na rozmieszczanie wojsk amerykańskich i natowskich jest ciężką naiwnością.


W opinii Dworczyka „cały problem polega na tym, że protestujący mają całkowicie wykrzywiony obraz tego, co się dzieje w Polsce”.

„Cynicy oraz pożyteczni idioci”

– Oni powtarzają pewną papkę medialną, która jest serwowana w niektórych mediach, wspierających KOD. Część z organizatorów tych demonstracji to cyniczni i wyrachowani politycy, którzy dbają o swój interes, a druga część to pożyteczni idioci – rzekł.

Dworczyk odniósł się również do wykluczenia posła PO Michała Szczerby z obrad Sejmu.

– Poseł Szczerba wielokrotnie prowokował, był upominany i karany przez marszałka Sejmu. Jeżeli taki recydywista parlamentarny jak Szczerba kolejny raz próbuje zakłócić obrady to marszałek ma prawo do wykluczenia go z obrad Sejmu – powiedział na koniec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej