RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Majdan w Warszawie”? Lichocka: nie mają takiej siły

Najnowsze

Popularne

„Niech pan nie żartuje” i „Proszę nie straszyć Polaków” – tak Michał Szczerba z PO i Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej odpowiedzieli w programie „Minęła dwudziesta” na pytanie o to, czy we wtorek dojdzie w kraju do zamachu stanu. – Niech pan nawet o to nie pyta, nie mają takiej siły – odparła Joanna Lichocka z PiS-u. – Były takie informacje prasowe, że są zalecenia, żeby zrobić drugi Majdan w Warszawie. My jesteśmy przeciw jakimkolwiek rozruchom i jako Kukiz’15 apelujemy o spokój – powiedział Adam Andruszkiewicz.

wPolityce.pl: opozycja planuje wprowadzenie do Sejmu bojówkarzy KOD

„Opozycja planuje wprowadzenie do Sejmu bojówkarzy KOD” – pisze w niedzielę po południu na swych stronach portal internetowy wPolityce.pl.

zobacz więcej

Opozycja zapowiedziała, że do wtorku, 20 grudnia, będzie blokować sejmową mównicę. O pogłoskach o zamachu stanu poinformował dziś portal wPolityce.pl. „Z różnych źródeł w środowiskach opozycyjnych dochodzą do nas coraz bardziej niepokojące informacje. Wyłania się z nich przerażający plan dalszego destabilizowania państwa i zanegowania wyniku wyborów z roku 2015 poprzez kolejne przemocowe działania” – napisano.

– To jest narracja, która jest kompletnie chybiona – powiedział na antenie TVP Info Michał Szczerba. – My chcemy doprowadzić do legalnego posiedzenia Sejmu. Pan marszałek Kuchciński ogłosił przerwę. Chcielibyśmy, żeby posiedzenie zostało wznowione 20 grudnia. Chcielibyśmy głosować nad wszystkimi poprawkami, które zostały zgłoszone – zadeklarował.

Demonstracja poparcia dla rządu. „Demokracja nie jest zagrożona”

– Polska jest i będzie wolna, bo PiS jest partią prawdziwej wolności. Zapewnimy również opozycji prawo do demonstracji, ale nie pozwolimy na...

zobacz więcej

Poseł Platformy nawiązał do wydarzeń z piątku, kiedy podczas głosowania poprawek do budżetu posłowie PO, Nowoczesnej i PSL rozpoczęli cykl wystąpień w sprawie planowanych zamian w zasadach funkcjonowania mediów w parlamencie. Marszałek Marek Kuchciński wykluczył jednego nich, Szczerbę, z obrad. Posłowie opozycji rozpoczęli blokadę mównicy, marszałek ogłosił przerwę, a po nieudanych próbach wznowienia obrad, przeniósł je do Sali Kolumnowej. Tam przeprowadzono głosowania nad projektem ustawy budżetowej na 2017 r. oraz dezubekizacyjnej. Opozycja uważa, że były one nielegalne, bo – jak twierdzi – nie było kworum oraz nie głosowano poszczególnych poprawek.

Podobną deklarację, co Szczerba, złożył Zbigniew Gryglas: „Proszę nie straszyć Polaków. Zależy nam na uspokojeniu atmosfery, na rozwiązaniu tego konfliktu”.

– Były takie informacje prasowe, że są zalecenia, żeby zrobić drugi Majdan w Warszawie. My jesteśmy jak najbardziej przeciw jakimkolwiek rozruchom. I jako Kukiz’15 apelujemy o spokój i o to, aby nikt ze społeczeństwa nie dał się wciągnąć do tych wojen – odparł z kolei Adam Andruszkiewicz.

– Niech pan nawet o to nie pyta, nie mają takiej siły – odpowiedziała prowadzącemu program Joanna Lichocka. – Platforma robi rokosz po to, żeby nie doszło do uchwalenia budżetu i do uchwalenia ustawy dezubekizacyjnej, która ma wejść od początku przyszłego roku. Dlatego zablokuje, moim zdaniem, obrady Senatu – powiedziała Lichocka. Jak wyjaśniła, obu ustawami wyższa Izba parlamentu ma się zająć właśnie we wtorek.

Obejrzyj cały program „Minęła dwudziesta”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej