RAPORT

Wojna na Ukrainie

Domniemany sprawca szokującego ataku w berlińskim metrze zatrzymany

W wyniku napaści kobieta ma złamaną rękę fot. (YT)
W wyniku napaści kobieta ma złamaną rękę fot. (YT)

Niemiecka policja zatrzymała 27-latka, podejrzanego o brutalny, niesprowokowany atak na kobietę w berlińskim metrze. Przesłuchani mają być także bracia mężczyzny, którzy mu towarzyszyli.

Polacy z Edynburga ofiarami rasistowskiego ataku. Długo czekali na pomoc policji

Polska rodzina została obrzucona wyzwiskami przez grupę nastolatków w Szkocji. W ataku, który nastąpił później, uszkodzony został nowy samochód...

zobacz więcej

Nagranie z napaści, do której doszło pod koniec października, obiegło media na całym świecie. Widać na nim, jak za młodą kobietą podąża czterech mężczyzn. Gdy zbliżają się do schodów wiodących na perony, jeden z nich mocno kopie kobietę w plecy. Ta spada ze schodów. W wyniku upadku kobieta ma złamaną rękę.

Ofierze pomagają przypadkowi świadkowie zdarzenia, zaś napastnik, z piwem w ręku, i towarzyszący mu mężczyźni spokojnie odchodzą.

Policja zatrzymała 27-letniego Bułgara Svetoslava S. na dworcu autobusowym w Berlinie. Według niemieckich mediów, po tym, jak policja opublikowała w internecie nagranie z ataku w metrze, mężczyzna uciekł do Bułgarii, z której pochodzi. Został zatrzymany po powrocie z ojczyzny w drodze do swojego miejsca pracy. Był zatrudniony na budowie w stolicy Niemiec.

Bułgarskie media informują z kolei, że mężczyzna mieszka z żoną i dzieckiem w jednym z miast na wschodzie Bułgarii. Ma mieć bogatą kartotekę kryminalną. Był notowany za kradzieże i chuligaństwo.

Przesłuchani maja być także jego dwaj bracia i znajomy, którzy byli z nim w trakcie ataku na kobietę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej