RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

KOD chce obalić legalny rząd. „Opozycja prowadzi wojnę hybrydową przeciwko Polsce”

Najnowsze

Popularne

Protest opozycji i Komitetu Obrony Demokracji przeniósł się sprzed Pałacu Prezydenckiego pod Sejm. Gmach parlamentu jest otoczony przez policję. Wznoszone są również hasła antyrządowe. – Opozycji chodzi o obalenie rządu – ocenił sytuację na antenie TVP Info dziennikarz Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej”.

„GP”: stalinowski sędzia ramię w ramię z KOD. Stefan Michnik przemówił

– Chcę wesprzeć działania Komitetu Obrony Demokracji! Trzeba działać. Tylko potrzeba robić więcej. Trzeba obalić w Polsce rządy PiS! Powodzenia! –...

zobacz więcej

Przed Sejmem ustawiono scenę, z której przemawiają lider KOD-u Mateusz Kijowski oraz liderzy partii opozycyjnych. Podkreślają, że protest przed Sejmem będzie trwał dopóki marszałek Kuchciński zwoła – jak mówią – legalne posiedzenie izby niższej.

Zdaniem Stankowskiego „nie chodzi o żadne regulacje, dotyczące dziennikarzy”. – Chodzi o obalenie tego rządu i porządku demokratycznego. Opozycja próbuje podeptać wybór Polaków w wyborach demokratycznych. Chcieliby kompromisu tylko na swoich warunkach. To jest niebezpieczne – powiedział dziennikarz.

Z kolei Mateusz Kijowski, wnuk posła PRL z ramienia Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego Józefa Kijowskiego, który wprowadzał w Polsce stan wojenny, zapowiedział, że KOD będzie „w sobotę długo protestował”.

– Od dzisiaj zawsze będziemy protestować regularnie, pod każdym biurem PiS-u tak długo, aż skończą niszczenie państwa, stop dewastacji Polski. Opozycja razem obali totalitarną władzę – krzyczał Kijowski.
Nocą i nad ranem przed Sejmem doszło do przepychanek między uczestnikami protestu a policją, gdy ci pierwsi próbowali zablokować na parkingu wyjeżdżające z Sejmu samochody z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości.

Wczoraj po zablokowaniu mównicy przez posłów opozycji, marszałek przeniósł obrady do Sali Kolumnowej. Większość posłów opozycji pozostała jednak na sali plenarnej. Na korytarzu doszło również do ataku posła Michała Szczerby z PO na posła Marka Suskiego z PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej