Szymon spełnił swoje marzenie. Został prezenterem TVP Info

Serce Szymona pracuje ostatkiem sił. Mimo, że choroba mocno daje się we znaki, nie przestaje marzyć. 14-latek spełnił swoje marzenie i zaprezentował pogodę na antenie TVP Info.

Szymon Konieczny jest podopiecznym fundacji „Mam Marzenie”. Otwarcie mówi o swojej chorobie i ograniczeniach jakie ze sobą niesie. – Robię tyle, ile mogę i na ile pozwalają mi siły – mówi.

CR7 spotkał się z Dawidem. Gwiazda Realu Madryt spełniła marzenie chłopca

Chłopak trzy lata temu zapadł w śpiączkę. Obudził się po trzech miesiącach słuchając relacji z meczu Realu Madryt. Zaraz po tym jak Ronaldo...

zobacz więcej

„Niech inni też realizują swoje marzenia”

Szymon mieszka w miejscowości Jelcz-Laskowice (woj. dolnośląskie). Uczy się w domu. Uwielbia historię i geografię. W szkole nie miał lekko – koledzy w szkole wyśmiewali się z jego choroby. Kiedy przeprowadził się wraz z mamą do innego miasta, stał się dla rówieśników niewidzialny, nie ma przyjaciół. – Oprócz choroby jest wiele innych rzeczy, Szymon kocha życie i chce żyć – mówi mama Szymona.

Chłopiec kocha telewizję i marzył o poprowadzeniu prognozy pogody. Udało się. Zrobił to zarówno na antenie lokalnego ośrodka TVP jak i w Poranku TVP Info. – Niech inni też realizują swoje marzenia, bez względu na to, czy są chory, czy zdrowi – uważa Szymon.

źródło:
Zobacz więcej