RAPORT

Pogarda

Wegetarianie kontra panettone. Przedświąteczna awantura wokół reklamy

Panettone to włoski świąteczny przysmak (fot. Flickr/Nicola)
Panettone to włoski świąteczny przysmak (fot. Flickr/Nicola)

Najnowsze

Popularne

Reklama tradycyjnej bożonarodzeniowej drożdżowej babki, którą Włosi zajadają się podczas świąt, wywołała w sieci prawdziwą burzę. Rozgniewali się włoscy wegetarianie, z których autorzy reklamy nieco żartują.

Bułka z żołądkiem zamiast hamburgera. Mieszkańcy Florencji walczą z fast foodami

„Un Lampredotto Pride” – tak nazywa się manifestacja, którą postanowili zorganizować mieszkańcy Florencji, by zaprotestować przeciwko inwazji fast...

zobacz więcej

W reklamie producenci kpią, że mogli dodać do ciasta wegetariańskie przysmaki, takie jak m.in. posiekane tofu, seitan czy algi morskie i upiec je w mikrofalówce, żeby było szybko i nowocześnie. Postanowili jednak trzymać się swojej tradycyjnej recepty z 1919 roku, dzięki której panettone jest pyszne i pełne jajek, masła i innych smakowitych dodatków.

Gdy reklama pojawiła się w mediach, natychmiast podniosły się głosy oburzonych wegetarian i wegan, którzy poczuli się mocno dotknięci niewybrednymi żartami z ich menu.

Kto skorzystał na medialnej awanturze? Zapewne jedni i drudzy, bo reklama zwróciła uwagę na włoską firmę Motta, a wegetarianie mogli ze zdwojoną siłą promować swój sposób życia.

Feralny spot sparodiował portal Vegan Chronicle. A wegetarianie wytknęli producentom reklamy ignorancję, wskazując m.in., że nikt jeszcze seitanu i alg do ciasta nie używał.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej