RAPORT

Wojna na Ukrainie

21 osób w rękach funkcjonariuszy CBŚP. Wśród zatrzymanych zawodnik MMA

Michał M. jest zawodnikiem MMA (fot. arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)
Michał M. jest zawodnikiem MMA (fot. arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 21 osób, w tym znanego zawodnika MMA Michała M. Nie ujawniano powodów zatrzymania.

Policja rozbiła gang pseudokibiców z Przemyśla. Handlowali narkotykami

Policjanci rzeszowskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z klubów...

zobacz więcej

– Zatrzymania miały miejsce wczoraj, od samego rana, praktycznie przez kilka godzin – potwierdziła rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz. Jak dodała, w akcji brało udział kilkadziesiąt zespołów CBŚP.

Do zatrzymań doszło na terenie trzech województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego. Obecnie trwają czynności w prokuraturze, nie wyklucza się także wniosków do sądu o aresztowanie zatrzymanych. CBŚP nie precyzuje jednak w stosunku do jakich osób te wnioski zostaną złożone, i nie udziela żadnych bliższych informacji dotyczących sprawy.

Jednym z 21 zatrzymanych osób jest zawodnik Mieszanych Sztuk Walki (MMA) Michał M. z klubu Berserkers Team Szczecin. Był posiadaczem pasa mistrza wagi średniej federacji KSW.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Rzeczniczka prok. Magdalena Mazur-Prus powiedziała, że obecnie nadal trwają czynności prokuratorskie z zatrzymanymi. Jak dodała, „bliższe okoliczności całej sprawy prokuratura może ujawnić najwcześniej jutro”. Lokalne media podają, że zatrzymania mogą mieć związek z przemytem narkotyków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej