Rośnie konkurencja na rynku usług detektywistycznych. Potentat wchodzi do gry

Agencja Pinkertona została założona w 1850 roku (fot. Pixabay)

Najstarsza na świecie agencja detektywistyczna Pinkerton wkracza na polski rynek – informuje „Puls Biznesu”. Celuje w dużych, międzynarodowych klientów.

Dobry detektyw to nieszczęśliwy detektyw

– Z pisania da się żyć. Jeśli ktoś myśli inaczej, to znaczy, że źle interpretuje rzeczywistość. Jedni pisarze żyją lepiej, inni gorzej. Mamy...

zobacz więcej

Historia amerykańskiej agencji sięga jeszcze XIX wieku, gdy jej założyciel, Allan Pinkerton, wykrył spisek na życie Abrahama Lincolna. Pod koniec stulecia biznes liczył więcej zaciężnych – 30 tysięcy osób – niż amerykańska armia.

Agenci Pinkertona zasłynęli między innymi z tropienia banitów i rewolwerowców grasujących na Dzikim Zachodzie. Wynajmowano ich do łapania między innymi Jesse’ego Jamesa czy gangu „Wild Bunch”, do którego należeli między innymi legendarni przestępcy Butch Cassidy i Sundance Kid.

Teraz agencja wchodzi do Polski. Pinkerton rozpoczął strategiczną współpracę z działającym w naszym kraju IBBC Group. Chce na szerszą skalę zainteresować polskich przedsiębiorców kwestią bezpieczeństwa biznesu. Nastawia się też na współpracę na terenie Polski z globalnymi potentatami.

źródło:
Zobacz więcej