„Porażająca nieudolność, nieskuteczność i bezkarność prokuratorów w sprawie Amber Gold”

– Niestety prokurator generalny Andrzej Seremet nie poradził sobie ani z postępowaniami dyscyplinarnymi, ani ze znalezieniem osób winnych. To przykry i podsumowujący efekt tej sprawy – powiedziała Małgorzata Wassermann, przewodnicząca sejmowej komisji śledczej, która bada sprawę Amber Gold.

Seremet: sprawa Amber Gold to moja największa porażka

zobacz więcej

– Obraz jest smutny – powiedziała Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold po przesłuchaniu byłego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, który przyznał, że ówczesne przepisy pozwalały oceniać go za wszystkie błędy prokuratury, a z drugiej strony nie dawały mu żadnej możliwości podjęcia decyzji, jeśli uznał, że coś w prokuraturze dzieje się źle.

Wassermann zwróciła też uwagę na wielką słabość prokuratury i niedopilnowanie sprawy Amber Gold przez prokuratora Seremeta.

„Porażająca nieudolność”

– Faktem jest, że zapewniał opinię publiczną, że tę sprawę wyjaśni, doprowadzi do ukarania winnych i wyjaśni, dlaczego w tej prokuraturze do takich czynności dochodziło. Niestety nie poradził sobie prokurator generalny ani z postępowaniami dyscyplinarnymi, ani ze znalezieniem osób winnych. To przykry i podsumowujący efekt tej sprawy – oceniła.

– Porażająca nieudolność, nieskuteczność i bezkarność prokuratorów w sprawie Amber Gold. A z drugiej strony niezwykła sprawność, jeśli chodzi o odebranie taśm, na których m.in. omawiano sprawę Amber Gold – dodał Marek Suski z PiS.

źródło:
Zobacz więcej