RAPORT

Pogarda

Nauka nie idzie w las! Polscy uczniowie w czołówce PISA 2015

Badanie sprawdza stopień przygotowania 15-latków do dalszej edukacji (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka
Badanie sprawdza stopień przygotowania 15-latków do dalszej edukacji (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka

Najnowsze

Popularne

Dumą napawają wyniki, jakie polscy uczniowie osiągnęli w Programie Międzynarodowej Oceny Uczniów (PISA). Te z 2015 r. we wszystkich badanych obszarach wyniosły powyżej średniej OECD. W raporcie podkreślono jednak, że wyniki naszych uczniów są niższe, niż podczas poprzedniej edycji z 2012 r.

„Mam nadzieję, że przez kolejne trzy lata uda się pokazać, że to udana reforma”

– Przychodzi zmiana, dyskutowaliśmy bardzo długo o tej zmianie, od końca lutego, eksperci pracowali od lutego przy podstawach programowych, teraz...

zobacz więcej

10. miejsce w Unii Europejskiej w naukach przyrodniczych, 3. w czytaniu i interpretacji tekstu i 6. w matematyce – to wyniki polskich uczniów w najnowszej edycji badania PISA 2015 (Program Międzynarodowej Oceny Uczniów). Badanie sprawdza stopień przygotowania 15-latków do dalszej edukacji, wymagań rynku pracy i powodzenia w dorosłym życiu.

Jak informuje MEN, wyniki polskich uczniów w PISA 2015 są wyższe od średniej OECD. W raporcie podkreślono też, że są niższe niż w poprzedniej edycji z 2012 r.

Badanie PISA 2015 w Polsce zostało zrealizowane na ogólnokrajowej próbie losowej 160 szkół gimnazjalnych oraz 9 szkół ponadgimnazjalnych. Wylosowana próba objęła ponad 4,4 tys. uczniów, którzy rozwiązywali zadania testowe wyłącznie na komputerach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej