Krzyżacy wracają na duży ekran! Publiczność gotowa na „Habit i zbroję”

Film trafi do kin w czerwcu 2017 r. (fot. arkanastudio.pl)

To będzie gratka dla miłośników historii. Studio filmowe „Arkana” zakończyło zdjęcia do dokumentu fabularyzowanego „Habit i zbroja”. Film na nowo opowiada m.in. dzieje zakonu krzyżackiego. Produkcja trafi na kin w czerwcu 2017 r.

Chińczycy posłuchają „Krzyżaków” we własnym języku

We współpracy studia Osorno i Audioteki powstaje chińska wersja „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza. – W niedzielę lecę do Chin, aby zaprezentować...

zobacz więcej

– Projekt dojrzewał od 2010 r. Jesteśmy już po zdjęciach i rozpoczęliśmy pierwsze prace montażowe. Premiera filmu planowana jest na 2017 rok – powiedziała portalowi tvp.info Jolanta Matych, kierownik biura produkcji „Arkana” Studio Filmowe. Odniosła się do historycznego filmu dokumentalnego „Habit i zbroja” przedstawiającego dzieje zakonu krzyżackiego. Film jest dziełem m.in. Doroty Roszkowskiej i reżysera Pawła Pitery. Narratorem filmu jest amerykański aktor Stacy Keach.

Zdjęcia kręcone były m.in. w Malborku, Toruniu oraz na Polach Grunwaldzkich. – Istotną rolę odegrały grupy rekonstrukcyjne, które wykazały się niezwykłym zaangażowaniem – powiedziała Matych.

Trailer do filmu cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem w sieci.

"Habit i zbroja" - sekwencja promocyjna from ARKANA - film studio on Vimeo.

źródło:
Zobacz więcej