RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eksplozja na stołecznej Pradze. Jedna osoba nie żyje

Eksplozja w budynku mieszkalnym na warszawskiej Pradze Północ. Jedna osoba nie żyje.

Pożar domu jednorodzinnego pod Pruszkowem. Nie żyją trzy osoby

Tragedia w Komorowie pod Pruszkowem (woj. mazowieckie). W wyniku pożaru domu jednorodzinnego życie straciły trzy osoby. Informację o zdarzeniu...

zobacz więcej

Do eksplozji doszło około godziny ósmej, na pierwszym piętrze bloku mieszkalnego. Na miejsce udały się cztery zastępy straży pożarnej. W środku strażacy znaleźli 40–letniego mężczyznę, który zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Policja ustala, dlaczego doszło do eksplozji. Pierwsze informacje na ten temat wskazywały, że doszło do wybuchu gazu. Ze wstępnych oględzin i ustaleń funkcjonariuszy wynika jednak, że przyczyna była inna.

Jak relacjonował reporter TVP Info, pojawiła się hipoteza, że eksplozja była wynikiem próby samobójczej. Policja nie komentuje tych przypuszczeń, trwają czynności wyjaśniające.

Mieszkańcy klatki musieli opuścić swoje lokale

Dla lokatorów budynku został ustawiony specjalny autokar, w którym można napić się herbaty i ogrzać. Wszyscy mieszkańcy klatki musieli opuścić swoje lokale.

W mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, wypadły okna. Na szczęście, konstrukcja budynku nie została naruszona i nie było konieczności ewakuacji wszystkich mieszkańców.

banner

źródło:
Zobacz więcej