Przed komisją ds. Amber Gold: spodziewam się problemów z pamięcią

– To będzie ciekawe przesłuchanie – powiedział w programie TVP Info „Gość poranka” Marek Suski. Wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold odniósł się do zaplanowanych na wtorek przesłuchiwań m.in. prokurator z gdańskiej Prokuratury Krajowej. – Będę pytał dlaczego sprawa była lekceważona – powiedział Suski. Jednocześnie zaznaczył, że u prokuratorów spodziewa się problemów z pamięcią.

200 kartonów akt ws. Amber Gold przyjechało do gdańskiego sądu. Jest akt oskarżenia przeciwko twórcom piramidy

Łódzka prokuratura okręgowa skierowała w czwartek do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia w głośnej sprawie Amber Gold. Liczy on 9 tys. stron....

zobacz więcej

Czy wtorkowe przesłuchania prokuratorów przed komisją śledczą ds. Amber Gold będą przypominały te listopadowe? – Spodziewam się, że u prokuratorów będzie słabo z pamięcią – powiedział w programie TVP Info „Gość poranka” Marek Suski z PiS.

Podczas pierwszego przesłuchania prok. Witold Niesiołowski zeznając twierdził, że nie pamięta szczegółów dotyczących spółki.

Wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold powiedział, że będzie we wtorek próbował dociec dlaczego sprawa była lekceważona. – To będzie ciekawe przesłuchanie – zapewnił Suski.

Tajemniczy członek komisji

– Krzysztof Brejza to jeden z najbardziej tajemniczych członków komisji – powiedział Marek Suski. Odniósł się do informacji ujawnionej przez dziennikarza Cezarego Gmyza, jakoby oficerowie Służby Kontrwywiadu Wojskowego pisali interpelacje posłom PO.

Suski zaznaczył, że nie ma dowodów na to, aby kontrwywiad miał wpływ na działania komisji śledczej, jednak na posła Brejza „pewnie wpływ miała”. – W ośrodku kontrwywiadowczym odkryto interpelacje pisane przez funkcjonariuszy, które później składał pan Brejza, czyli jakiś wpływ na niego mieli – powiedział Suski.

teraz odtwarzane
„Brejza to tajemniczy członek komisji”

źródło:
Zobacz więcej