Przebiegła 40 kilometrów w 20-stopniowym mrozie. Polka pokonała rywali

Joanna Mędraś wygrała maraton w 20-stopniowym mrozie (fot. Facebook/Joanna Medras)

Historyczny sukces Polki. Po raz pierwszy w historii bieg w ekstremalnych warunkach wygrała zawodniczka z naszego kraju, Joanna Mędraś z Gdańska. Maraton na Antarktydzie jest uznawany za największe wyzwanie dla organizmu człowieka. Na krańcu świata o wygraną walczyło 50 zawodników. Joanna Mędraś właśnie wróciła do Polski.

„Kominiarka zmienia się w bryłę lodu, ale biegnie się dalej”. Polak o ekstremalnym maratonie na Bajkale

Baikal Ice Marathon to jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych na świecie. W tym roku zawody zdominowali Polacy. Dwa pierwsze miejsca...

Antarctic Ice Marathon to sport ekstremalny. Zawodnicy walczą z własna słabością, 20-stopniowym mrozem i porywistym wiatrem.

Pokonanie zajęło pochodzącej z Trójmiasta pani notariusz Joannie Mędraś 6 godzin 1 minutę i 45 sekund. Tym samym wyprzedziła o 13 minut drugą na mecie Amerykankę, Laurie Koch, a o ponad pół godziny kolejną zawodniczkę, Fan Zhang.

Pani Joanna do antarktycznego biegu przygotowywała się na trójmiejskich plażach. W maratonach zaczęła uczestniczyć dopiero 2 lata temu. Antarctic Ice Marathon był jej piątym startem na królewskim dystansie.

Kolejne biegi zapowiadają się w bardziej przyjaznych warunkach. Pani Joanna już planuje udział w maratonach w Australii i Ameryce Południowej.